Буде ще дорожче: Ціна на українське сало побила всі рекорди

Ціна на сало побила всі рекорди і воно тепер дорожче, аніж на відбірну свинину. Тримати худобу вдома не вигідно і тяжко, свиноферм в аграрній країні не так багато і спеціалізуються вони на інших породах свиней. А тут ще і ціна на корми злетіла. Про те, які перспективи у споживачів - 15 листопада йдеться в сюжеті ТСН.19:30, зазначають Патріоти України.

У м'ясному павільйоні одного з київських базарів за "серединку" правлять 170 гривень. Шматки для тушкування - 80. Сальні обрізки обійдуться у 20 гривень. Найдорожче - так зване генеральське. 350 гривень за кіло.

Слід зазначити, що на свині вагою півтора центнера - загалом 50 кілограмів сала, а такого - від сили - два.

Сало на ринках - головно з домогосподарств. Але тримати свиней, зізнаються господарі, не вигідно зовсім: великі затрати, багато роботи.

Промислове свинарство досі конкурує з домогосподарствами. Три мільйони поголів'я на свинофермах проти майже двох з половиною мільйонів поголів'я у людей. Але і на виробництві з салом - проблема.

Дефіцит сала, насамперед, з'явився тому, що всі господарства краіїни пейрешли на так звані м'ясні породи свиней, на них був більший попит і вирощувати їх простіше.

За кілограм живої ваги м'ясокомбінати нині дають 48 гривень. І фермери лише рахують збитки. Нині м'ясо значно дешевше за сало. До десяти відсотків спожитої українцями свинини - імпорт.

Очікувати зниження ціни на сало не варто, кажуть експерти. Дефіцит свинини може з'явитися і у світі. У Європі через здорожчання кормів уже скорочують поголів'я. В Україні ж корми і робоча сила - дешевші, але собіварість свинини чомусь вища.

"Іде фальшування з преміксами, різними добавками. Продаються фуфломіцини і це масова проблема. Якщо брати стандартну програму годівлі, то свині до 110 кг у світі виростають за 5 місяців, в Україні - в кращому випадку - за 6", - пояснює виконавчий директор Асоціації "М’ясної галузі" Микола Бабенко.

Світ на порозі продовольчої кризи, кажуть експерти, і через пів року очікують чергове зростання на свинину. А зі зростанням ціни - зниження її споживання. Українці і нині в середньому свинину їдять утричі менше, аніж європейці. 15 кіло на рік в Україні - проти 45 - у Європі.

Досить фінансувати державу-агресора: Україна вимагає від Німеччини зупинити "Північний потік-1"

субота, 28 травень 2022, 8:35

Після російського вторгнення в Україну підстав, на основі яких працював "Північний потік-1", більше немає, кажуть у компанії-операторі ГТС України. Україна вимагає від Німеччини або зупинити, або різко скоротити потоки природного газу газопроводом "Пів...

В ЄС готують новий варіант нафтового ембарго проти Росії, названо дату та особливість

субота, 28 травень 2022, 8:18

Європейський Союз готує "урізаний" варіант нафтового ембарго, який зачепить лише постачання морем. Таке ембарго можуть ухвалити до кінця травня, "урізаний" варіант погоджують для того, щоб переконати підтримати обмеження Угорщини. Про це йдеться у мате...