
Вартість хліба в Україні зростатиме навіть за умови високого врожаю. Адже все, що формує собівартість виробництва зерна, подорожчало, і ціни продовжують зростати. Як наслідок — дорожчає борошно. Про це пише AgroPortal.ua з посиланням на результати конференції «Хлібна індустрія 2026». передають Патріоти України.
Зазначається, що зросли ціни на пальне, логістику, добрива та засоби захисту рослин. Крім того, хлібопекарська галузь уже готується до можливих відключень електроенергії взимку, що також потребує значних витрат.
За словами Віктора Шеремета, найбільшим викликом наразі є подорожчання азотних добрив майже у півтора раза. «Валовий збір пшениці ми отримаємо, але якою буде її якість — залежатиме від фінансової спроможності аграріїв вносити азотні добрива. Чи просядемо ми в цьому напрямку, поки говорити рано, багато залежатиме і від погоди. Дощі покращили прогнози щодо врожаю. Якщо червень буде спекотним, можна розраховувати і на високу якість», — зазначив він.
Щодо сировини для хліба, то, на його думку, окрім жита, варто звернути увагу на гречку, яка не потребує великої кількості добрив і хімічного захисту. Перспективним напрямком може бути й вирощування пшениці твердих сортів. Однак для цього потрібна підтримка держави, зокрема у вигляді пільгового кредитування.
За словами Бориса Шестопалова, більшість проблем підприємства й надалі змушені вирішувати самостійно, зокрема в питаннях енергозабезпечення.
«Постає необхідність забезпечити не лише власну енергобезпеку, а й фізичний захист енергетичної інфраструктури: потрібні додаткові кошти на закупівлю засобів РЕБ. Звісно, це також передбачає постійну співпрацю із Силами оборони та передачу такого обладнання їм на баланс», — сказав він. За його словами, пекарі готові брати на себе подібне кредитне навантаження.
Національний банк України з 16 червня 2026 року запроваджує у готівковий обіг модифіковані банкноти номіналом 100 гривень, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу регулятора. . У правій верхній частині на зворотному боці модифікованих ба...
Президент США Дональд Трамп, віцепрезидент Венс і спікер іранського парламенту Мохаммад Багер Галібаф підписали угоду між США та Іраном. Про це заявив високопоставлений американський чиновник агентству Reuters, передають Патріоти України. . Чиновник т...