Будівництво найдовшої стіни, надрукованої на 3D-принтері, завершили в Китаї (відео)

Перша в світі набережна довжиною 500 метрів надрукована на 3D-принтері в китайському Сучжоу, розташованому недалеко від Шанхая. Стіна складається з окремих модулів, які забезпечують берегу захист від сильної течії річки.

Зростання рівня води в річці може призвести до небажаних наслідків для прибережних територій - ерозії, заболочування низин, забруднення водоносного шару і сільськогосподарських угідь, руйнує місця проживання птахів, рослин і риб. Для протидії воді будують спеціальні природоохоронні берегові лінії, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

Зазвичай для зведення таких споруд використовують бетон або спеціальну цеглу. Хоча такі рішення мають достатню міцність і забезпечують необхідний захист, вони вимагають значних коштів і часу. Крім того, земляні роботи і закладка фундаменту можуть порушити екосистему річки і привести до появи нових проблем.
3D-друк дозволяє виготовляти берегові конструкції, які слідують руху річок, захищають землі від ерозії і при цьому не завдають шкоди місцевій флорі і фауні.

Шанхайська компанія Winsun Building Technology розробила і виготовила на 3D-принтерах бетонні модулі, які відповідають усім вимогам, що пред'являються до надійних і безпечних берегових ліній. Крім того, їх дизайн, запозичений з національних візерунків, дозволяє вирощувати на набережній радуючі око рослини. 500-метрова стіна встановлена вздовж течії річки Сучжоухе в провінції Цзянсу.

Кінець "епохи бідності"? Гончарук заявив, що у сотні міст України знизили рахунки в платіжках за тепло

понеділок, 20 січень 2020, 14:28

Теплопостачальні підприємства здійснили перерахунок нарахувань споживачам за тепло і гарячу воду у бік зниження, до 30%, у 124 містах України. Про це на своїй сторінці у Facebook написав прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передають Патріоти Укр...

Хіти тижня. "Кремль, мягко говоря, в шоке - ребята жгут": Експерт прокоментував новий позов "Нафтогазу" проти "Газпрому" на вражаючу суму

понеділок, 20 січень 2020, 11:00

Тепер зрозуміло, чому Коболєв не брав участі в переговорах у Відні з російською стороною... Підписавши новий транзитний контракт з "Газпромом", український "Нафтогаз" завдав йому "удару в спину". У Третейський суд Гааги українці подали позов проти нафт...