У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового ослаблення та зняття валютних обмежень, введених на початку війни визначається стратегічним. Таким же є "перехід до гнучкого курсоутворення", передають Патріоти України.
"Забезпечення стабільності грошової одиниці України є основною функцією НБУ, особливо важливою під час війни. Реалізація цієї функції забезпечується шляхом упровадження відповідної політики в щоденній операційній діяльності НБУ з огляду на макроекономічні умови, в яких прийматимуться відповідні тактичні рішення", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: одним з індикаторів виконання завдання щодо стабільності гривні є мінімальна різниця між готівковим та офіційним курсом долара. Вона, за задумом регулятора, не має перевищувати 3%.
Іншим важливим індикатором є перебування середньострокових інфляційних очікувань фінансових аналітиків у діапазоні 3-7% (рік до року).
Втім, зазначається, завадити реалізації цього плану може низка факторів. Серед них:
Тим не менш, наголошується, у регуляторі розробили альтернативний план щодо досягнення стійкості гривні. Серед його пунктів:
Водночас, на 21 січня НБУ оновив офіційний курс долара до 42,16 грн. Зі свого боку, ополудні 21 січня:
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...
В Україні навесні 2025 року проведуть чергову індексацію пенсій. Пенсіонери від 1 березня отримають перерахунок своїх виплат, що дозволить їм отримувати на кілька сотень, а подекуди навіть понад тисячу гривень більше. На скільки та у кого зростуть пенс...