У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового ослаблення та зняття валютних обмежень, введених на початку війни визначається стратегічним. Таким же є "перехід до гнучкого курсоутворення", передають Патріоти України.
"Забезпечення стабільності грошової одиниці України є основною функцією НБУ, особливо важливою під час війни. Реалізація цієї функції забезпечується шляхом упровадження відповідної політики в щоденній операційній діяльності НБУ з огляду на макроекономічні умови, в яких прийматимуться відповідні тактичні рішення", – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: одним з індикаторів виконання завдання щодо стабільності гривні є мінімальна різниця між готівковим та офіційним курсом долара. Вона, за задумом регулятора, не має перевищувати 3%.
Іншим важливим індикатором є перебування середньострокових інфляційних очікувань фінансових аналітиків у діапазоні 3-7% (рік до року).
Втім, зазначається, завадити реалізації цього плану може низка факторів. Серед них:
Тим не менш, наголошується, у регуляторі розробили альтернативний план щодо досягнення стійкості гривні. Серед його пунктів:
Водночас, на 21 січня НБУ оновив офіційний курс долара до 42,16 грн. Зі свого боку, ополудні 21 січня:
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...