В Україні роблять все можливе для детінізації економіки. Стало відомо, чи може податкова служба відстежувати дані щодо поповнення банківської картки. Зокрема, йдеться про неофіційний дохід, який отримують багато громадян,, передають Патріоти України.
Податковий консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська зазначила, що наразі повнота та своєчасність декларування доходів та податків покладена на сумління громадян. Законодавство зобов'язує банки та небанківські установи здійснювати фінансовий моніторинг – суть угоди в момент її проведення, а також зіставляти економічну активність із сумами доходів, які підтверджені документально.
Томашевська наголосила, що за сплату податків із зарплат співробітників відповідає роботодавець. Він же відповідає за їхню несплату
Решта доходів українців, які вони отримують без урахування податків, підлягають декларуванню через річну декларацію про доходи. Податковим органам буде складно провести тотальні перевірки великої кількості громадян для виявлення незадекларованих доходів.
"Тому я вважаю, що ні, очікувати на претензії не варто", - пояснила експерт.
Старший партнер юридичної компанії "ASA Group" Євген Артюхов уточнив, що через особливості збереження банківської таємниці фіскальні органи можуть отримати розширені дані про наявність та рух коштів на рахунках платника податків у банках виключно за рішенням суду.
Головний бухгалтер юридичної компанії GLS Наталія Бута повідомила, що держава може перевіряти надходження на рахунки громадян, якщо є інформація щодо порушення ними законодавства України. За наявності судового рішення податкова служба може запросити банківські відомості про обсяг та обіг коштів на рахунках, зокрема, про ненадходження валютної виручки від суб'єктів господарювання у встановлені строки. НАБУ, прокуратура та Державне бюро розслідувань можуть отримати інформацію про транзакції за рахунком у рамках справ щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості.
Якщо щодо громадянина немає жодних розслідувань та операції з його банківського рахунку не викликають питань у фінансового моніторингу банку, податкова не отримає жодних даних щодо руху коштів за рахунком. Таким чином, зарахування на карти зарплат, середній розмір яких – 30 тисяч гривень, залишиться поза увагою ззовні.
Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Україні минулого року зросла до 6700 грн. У 2023-му її не планують підвищувати через відсутність коштів у бюджеті
Перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутат Верховної Ради від фракції "Батьківщина" Михайло Цимбалюк вважає, що уряд змінить рішення про замороження соціальних стандартів і запропонує підвищити розм...
Відомий пенсійний експерт Сергій Коробкін повідомив, чи може пенсіонер сам обрати зручну для нього дату отримання пенсії, пише На пенсії. Він нагадав, що пенсії в Україні виплачуються у період із 4 по 25 число місяця, за який виплачується пенсія, перед...