Будуть відстежувати? Українцям повідомили, чи може податкова отримати дані про поповнення карток

В Україні роблять все можливе для детінізації економіки. Стало відомо, чи може податкова служба відстежувати дані щодо поповнення банківської картки. Зокрема, йдеться про неофіційний дохід, який отримують багато громадян,, передають Патріоти України.

За законом Державна податкова служба за своїм бажанням не може перевіряти надходження на особисті рахунки українців. Вона не має права проводити перевірку сплати податків фізичними особами. Але його можна отримати за рішенням суду.

Податковий консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу Олександра Томашевська зазначила, що наразі повнота та своєчасність декларування доходів та податків покладена на сумління громадян. Законодавство зобов'язує банки та небанківські установи здійснювати фінансовий моніторинг – суть угоди в момент її проведення, а також зіставляти економічну активність із сумами доходів, які підтверджені документально.

Томашевська наголосила, що за сплату податків із зарплат співробітників відповідає роботодавець. Він же відповідає за їхню несплату

Решта доходів українців, які вони отримують без урахування податків, підлягають декларуванню через річну декларацію про доходи. Податковим органам буде складно провести тотальні перевірки великої кількості громадян для виявлення незадекларованих доходів.

"Тому я вважаю, що ні, очікувати на претензії не варто", - пояснила експерт.

Старший партнер юридичної компанії "ASA Group" Євген Артюхов уточнив, що через особливості збереження банківської таємниці фіскальні органи можуть отримати розширені дані про наявність та рух коштів на рахунках платника податків у банках виключно за рішенням суду.

Головний бухгалтер юридичної компанії GLS Наталія Бута повідомила, що держава може перевіряти надходження на рахунки громадян, якщо є інформація щодо порушення ними законодавства України. За наявності судового рішення податкова служба може запросити банківські відомості про обсяг та обіг коштів на рахунках, зокрема, про ненадходження валютної виручки від суб'єктів господарювання у встановлені строки. НАБУ, прокуратура та Державне бюро розслідувань можуть отримати інформацію про транзакції за рахунком у рамках справ щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості.

Якщо щодо громадянина немає жодних розслідувань та операції з його банківського рахунку не викликають питань у фінансового моніторингу банку, податкова не отримає жодних даних щодо руху коштів за рахунком. Таким чином, зарахування на карти зарплат, середній розмір яких – 30 тисяч гривень, залишиться поза увагою ззовні.

Нагадаємо, що мінімальна зарплата в Україні минулого року зросла до 6700 грн. У 2023-му її не планують підвищувати через відсутність коштів у бюджеті

Удар по скрепах! "Друзі" Росії закручують гайки Кремлю - банки Китаю запровадили нові жорсткі обмеження

субота, 23 листопад 2024, 6:59

Банки Китаю продовжують ускладнювати проведення платежів для клієнтів із Росії, боячись потрапити під дію вторинних санкцій. Цього разу було посилено перевірки транзакцій з Індії, ОАЕ та Гонконгу – у них намагаються виявити "російський слід". Про це по...

У Росії через санкції зупинився єдиний завод з виробництва обладнання для фабрик, що виробляють скраплений газ

субота, 23 листопад 2024, 6:20

Підприємство найбільшого приватного експортера російського газу компанії "Новатек" у Білокам'янці Мурманської області, яке називали "заводом з виробництва LNG-заводів", ймовірно законсервоване, повідомляє Bloomberg із посиланням на супутникові дані, зі...