Будуть "золотими"! Українці платитимуть за яйця по 40 гривень: Коли і чому злетять ціни

В Україні можуть подорожчати курячі яйця через проблеми з птахофермами. Ціни на електроенергію в країні зростають, деякі підприємства скоротили кількість курей, а хтось взагалі закрився. Так, українці платитимуть до 40 грн за десяток яєць, зазначають Патріоти України.

Електроенергія потрібна для обігріву приміщень із птахами. Але через зростання цін виробництво стало невигідним і птахофабрики скорочують обсяги виробництва, або ж закриваються, пише Znaj.ua.

Яйця в Україні дорожчають

Упродовж року ціна на яйця зросла з 22 до 30 грн за 10 шт. На ціну безпосередньо впливають тарифи на електроенергію та вартість кормів.

Так, наразі десяток яєць можна придбати, наприклад, в АТБ та "Екомаркеті" за 28,90 грн. В інших магазинах вартість складає:

  • "Велмарт" – 28,99 грн;
  • VARUS – 30,50 грн;
  • "Ашан" – 31,30 грн;
  • METRO – 31,90 грн;
  • Fozzy – 33,10 грн;
  • Novus – 36,59 грн;
  • "МегаМаркет" – 37,50 грн;
  • "Сільпо" – 38,49 грн.
Подорожчають не лише яйця

В Україні вже до кінця 2021 року ціни на овочі "борщового" набору зростуть на 20-30%. Як розповів виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзін, дорожчатимуть навіть найдешевші продукти, оскільки вони користуються підвищеним попитом серед українців.

"Зростання цін буде на "борщовий" набір. У нас, як правило, між літніми та зимовими цінами різниця в 40-50%. Тому я думаю, що до кінця цього року на 20-30% набір зросте у вартості", – сказав Пензин.

Крім того, до кінця року очікується зростання цін на вершкове масло на 15%. Справа в тому, що у світі за останні кілька місяців продукт подорожчав приблизно на третину. У свою чергу, український ринок реагує на світові тенденції.

Можна в алетках і онлайн: Федоров пояснив, як українцям купувати ліки за "тисячу Зеленського"

середа, 19 січень 2022, 16:23

Українці віком від 60 років зможуть купувати ліки у аптеках або онлайн в рамках програми "єПідтримка". Про це під час брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед...

З архіву ПУ. Морські тварини почуваються, як вдома: Води Дніпра страждають від рідкісного, але катастрофічного явища

середа, 19 січень 2022, 13:00

На жаль, тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". "Тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку, перегородивши дамбами, убили, позбавивши природної течії. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за...