Битва титанів: США захотіли зірвати покупку Китаєм заводу "Мотор Січ"

Купівля українського виробника дозволить Пекіну скоротити відставання в технологіях, а Києву - забезпечити завантаження власного підприємства, якому заборонено військово-технічне співробітництво з Москвою.

Помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон намагається не допустити покупки китайською інвестиційною компанією Skyrizon українського двигунобудівельного заводу «Мотор Січ». Про це пише газета The Wall Street Journal, передають Патріоти України.

За інформацією видання, зараз готується зустріч у Києві Болтона з керівництвом підприємства. «Ми збираємося провести розмову з українцями з приводу амбіцій Китаю і викласти нашу думку про те, на що здатний Китай», - розповіло джерело газети в Білому домі.
Він пояснив, що спроба перешкодити операції є частиною стратегії національної безпеки. «Мова йде про стратегічне змагання з Китаєм», - резюмував він.

У липні стало відомо, що Skyrizon відновила спроби придбання «Мотор Січ». За інформацією Global Times, попередні спроби Пекіна придбати у Києва частку в компанії наштовхувалися на опір Вашингтона. У Китая вже є 13 типів і більше 1 200 одиниць авіаційних двигунів, виготовлених «Мотор Січ». Купівля українського виробника дозволить Пекіну скоротити відставання в технологіях, а Києву - забезпечити завантаження власного підприємства, якому заборонено військово-технічне співробітництво з Москвою.

Херсонський космодром: З'явились подробиці ймовірного "будівництва майбутнього"

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 6:08

Про плани збудувати в Україні космодром заявив голова приватної компанії з Дніпра Space Logistics Ukraine Дмитро Легеза, зазначивши, що вже вибрали оптимальну локацію в Херсонській області. Стартову вартість проекту оцінили в 50 млн доларів. "Побудова ...

Хіти тижня. Звикаймо: Зеленський заборонив українські "коньяк" та "шампанське"

п’ятниця, 18 жовтень 2019, 2:00

"Шампанське" правильно називати "ігристе вино". Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень". Про це повідомляють Патріоти України з по...