
Рівень захисту понад половини трансформаторів НЕК "Укренерго" дозволяє витримувати удари російських ударних дронів типу Shahed. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив голова правління компанії Віталій Зайченко, передають Патріоти України.
ЗМІ писали 16 жовтня, що росіяни намагаються розділити енергосистему України на дві великі частини і зробити їх некерованими.
Наступним кроком може бути удар по маневровій генерації в західних областях (теплові електростанції), а згодом – атака по розподільних пристроях атомних електростанцій. Взимку на Україну чекає сценарій "4х2": "чотири години без світла, дві – зі світлом", прогнозують в енергетичних держкомпаніях.
Коментуючи це повідомлення, Зайченко зазначив, що "Укренерго" провело "дуже велику роботу" з 2022 року. "Ми тоді були абсолютно не готові до того, що енергосистему України будуть знищувати. І на поточний момент уже більше 50% наших трансформаторів захищені. Захищені таким рівнем захисту, що вони витримують шахеди, і кожен день атакуються шахедами, і продовжують працювати", – сказав голова НЕК.
Зайченко висловив упевненість у тому, що "Укренерго" забезпечить передачу електроенергії з високовольтної мережі до мережі операторів системи розподілу.
"Мережі операторів системи розподілу також займаються захистом. Тому, я думаю, ситуація з тим, що світла не буде, вона малоймовірна, але всі енергетики роблять свою роботу для того, щоб світло було завжди", – наголосив голова НЕК.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...