
Швидко вирішити поточні проблеми в українській енергетиці не вдасться, а тому не проводити найближчим часом відключення світла для побутових споживачів не вдасться. Причина цих проблем - атаки Росії по енергосистемі України в березні-квітні. Про це розповів член Наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко, повідомляє пресслужба компанії. Він визнав: українцям доведеться звикнути до життя за умов періодичних обмежень електропостачання.
"Наслідки російських атак на українську енергосистему в березні-квітні будуть відчуватися ще довго. Уникнути планових відключень, зокрема, і побутових споживачів поки що не вийде", – йдеться в повідомленні. При цьому наголошується: складна ситуація в енергосистемі зберігатиметься щонайменше до серпня-вересня. Після цього справи мають покращитись – зокрема, у зв'язку з:
"Українцям доведеться звикнути до життя в умовах періодичних обмежень електропостачання. Це наслідок масштабних атак росіян на енергосистему України у березні-квітні. ... Наявність графіка не означає, що світло точно вимикатимуть. Але коли ситуація в енергосистемі погіршуватиметься – відключення будуть точно застосовуватись", – визнали енергетики.
План виживання
Водночас, наголошується, план виходу з поточної кризи "має називатися "Планом виживання". У його рамках, пояснюється, "все, що може бути відновлено протягом наступних 10 місяців, має бути відновлено".
"Зокрема – з "великої" генерації. Ніякими маневровими потужностями чи "малою" розподіленою генерацією ми цю зиму не пройдемо. Тому що фізично її не можна встигнути побудувати в достатніх обсягах", – констатували енергетики.
Потрібно максимально заощаджувати
Водночас вони закликали українців споживати електрику економно. Особливо – у піковий час. "Але якщо до наших закликів економити дослухаються 100 людей – це великого ефекту не матиме. Треба, щоб усвідомлене користування електроенергією було справді масовим. Тоді це дуже суттєво допоможе енергосистемі", – резюмували в "Укренерго".
З 1 липня 2026 року в країнах Європейського Союзу (ЄС) набувають чинності нові жорсткі митні правила для міжнародних відправлень. За кожне комерційне відправлення та дорогі приватні подарунки запроваджується обов’язковий збір у розмірі 3 євро. Про це п...
На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...