Неповернення в Україну біженців коштуватиме економіці держави $113 млрд недоотриманого ВВП за 10 років. Наразі від 3,8 до 4,7 млн вимушених мігрантів знаходяться за кордоном (без врахування країн-агресорів РФ і Білорусі), передають Патріоти України.
З них працездатного віку — приблизно 1,4 млн осіб. Про це свідчать дані дослідження, проведеному ГО EasyBusines та Центром економічного відновлення (ЦЕВ).
Як зазначається, із часом бажання вимушених мігрантів повертатись знижується через інтеграцію в інших країнах. Все більше українців працевлаштовуються за кордоном, віддають дітей до місцевих шкіл та садочків, проходять професійне навчання, аби знайти там роботу.
Для біженців головною проблемою є питання безпеки, натомість люди, котрі вже повернулись у рідні регіони, вказують на складні умови у місцях повернення. Крім того, фактор обмеження на перебування зі сторони країн-реципієнтів стоїть зразу після безпеки за рівнем важливості для переміщених осіб за кордоном.
Ще один важливий фактор для повернення українців – можливості для працевлаштування. Згідно з результатами різних опитувань, наявність добре оплачуваної роботи і відносно вищий рівень життя в Україні, сприятиме поверненню наших співвітчизників.
При цьому із плином часу, все більше працездатних українців знаходять роботу за кордоном, що не сприяє їх намірам повернутися, особливо серед висококваліфікованих кадрів.
На Долинському родовищі на Івано-Франківщині невдовзі відновиться видобуток солі. Про це повідомив міський голова Долинської територіальної громади Іван Дирів, передають Патріоти України з посиланням на NV. «Наше родовище солі є одним із найстаріших в...
У серпні в Україні підвищать частину пенсій. Йдеться про тих українців, які досягли певного віку. Розмір цих доплат становить 300, 456 та 570 грн. Йдеться про вікові доплати. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA. Такий взаємозв'язок між розміром доплат...