Частина пенсіонерів в Україні може отримати одразу шість пенсій: Що треба знати

В Україні ті пенсіонери, які ухвалили рішення надовго виїхати з території країни, мають право на одноразову виплату у розмірі шести пенсій. Для цього потрібно написати заяву та звернутися до відділення Пенсійного фонду.Про це йдеться у роз'ясненні ПФУ на офіційній сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"Може бути виплачена за шість місяців наперед перед від'їздом", - зазначають у відомстві. При цьому надалі пенсія виплачуватись не буде. Тобто навіть якщо пенсіонер перебуватиме за кордоном протягом багатьох років або зовсім не повернеться додому, він може отримати всього шість пенсій.

Зазначимо також можлива і виплата української пенсії за кордоном. Однак лише у тому випадку, якщо з державою, в якій перебуває пенсіонер, підписано відповідну угоду.

Із 1 червня в Україні підвищили пенсії тим, хто продовжив працювати на заслуженому відпочинку. Підвищення відбулося заднім числом і мало статися ще у квітні. Проте на той момент не було відповідної статистики. Пенсії збільшили через зростання стажу у тих, хто продовжує працювати на заслуженому відпочинку.

З 1 липня в Україні збільшать пенсії чиновників, науковців, журналістів. Тих, хто вийшов на пенсію за спеціальним законом. Підвищення становитиме 19,7%. Це половина рівня торішньої інфляції плюс половина від середнього за три роки зростання зарплат.

Японія надала Україні гранти на 22 мільярди гривень: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...