Частина українців додатково отримуватиме до пенсії 4200 грн: Кого стосується новий закон

Парламент ухвалив проєкт закону, згідно з яким політв’язні комуністичного режиму СРСР отримуватимуть пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Як повідомив ініціатор законопроєкту народний депутат України Володимир Вятрович, парламентарі 313 голосами ухвалили документ у другому читанні та в цілому.

Згідно із документом, українці, які перебували в ув`язнення за свої переконання, отримуватимуть надбавку до пенсії у розмірі 4 200 гривень на місяць з подальшою індексацією.

Також з закону «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» вилучені згадки про радянські нагороди й звання, а перебування на високих державних посадах більше не буде підставою для призначення пенсій за особливі заслуги.

Нагадаємо, що на опрацюванні у профільному комітеті парламенту знаходиться проєкт закону, яким запропоновано підвищити мінімальну зарплату майже до 9 000 гривень (зараз — 6 700 гривень). До цього показника «прив`язані» певні соціальні виплати.

Номіналом 5 та 10 гривень: НБУ ввів у обіг пам'ятні монети "Український борщ" (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 20:43

Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету "Український борщ" номіналом 5 та 10 гривень. Про це йдеться на сайті НБУ, передають Патріоти України. "Пам’ятні монети "Український борщ" зроблено зі срібла та нейзильберу (...) Ми вважаємо своїм обов’язко...

Частина українців може отримати доплату до пенсії: Хто претендує

неділя, 1 жовтень 2023, 12:25

Пенсія для учасників бойових дій повинна становити не менше 210% від прожиткового мінімуму, що у 2023 році становить 2093 грн, і включати всі надбавки. Згідно з чинним законодавством, особи зі статусом учасника бойових дій можуть отримати доплату до пе...