
Починаючи з 2025 року, пенсіонери-чорнобильці зможуть отримати щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 2361 грн. Це передбачено проектом державного бюджету на 2025 рік, передають Патріоти України.
За повідомленням видання На пенсії, відповідну доплату хочуть встановити для непрацюючих пенсіонерів, які постійно проживають у зоні безумовного (обов'язкового) відселення та у зоні гарантованого добровільного відселення. При цьому обов'язковою умовою отримання додаткових виплат є проживання чи робота в цій зоні станом на 26 квітня 1986 року або в період з 26 квітня 1986 року до 1 січня 1993 року.
При цьому доплата до пенсії встановлюється не на постійній основі, а виключно на час дії військового становища в Україні або переведення особи із зони безумовного відселення.
Відповідну звірку даних здійснюватиме Пенсійний фонд на основі Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних реєстрів.
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...