Частині українців "урізають" стаж для нарахування пенсії: Кому доведеться працювати довше

В Україні нещодавно уточнили порядок нарахування стажу для призначення пенсій. Зміни торкнулися широкого кола осіб - селян, підприємців, дружин військовослужбовців, засуджених та реабілітованих осіб, працівників, які мають пільговий стаж, людей, які втратили документи через війну, передають Патріоти України.

Є там і положення щодо періоду навчання у вищих навчальних закладах. Нагадаємо, що у страховий стаж зараховують час навчання на денній формі, якщо людина здобула освіту до 2004 року. При цьому період навчання на денній формі здобуття освіти на підготовчих відділеннях до страхового стажу не зараховується, як і роки навчання у вишах після 1 січня 2004 року.

Для того, щоб час навчання у вишах після цієї дати зараховувалося до страхового стажу, його можна «докупити». Це можна зробити, уклавши з податковою договір про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Один місяць коштуватиме 2860 гривень — розмір мінімального страхового внеску (ЕСВ) у дворазовому розмірі.

Пенсії українцям перерахують: Хто і скільки отримуватиме з квітня

середа, 29 березень 2023, 18:59

В Україні з 1 квітня перерахують пенсії тим, хто продовжив працювати. Підвищення становитиме приблизно близько 2%. Чим вища зарплата, тим більше може бути підвищення. Із квітня щороку підвищуватимуть пенсію тим українцям, які продовжили працювати на за...

Податки в Україні повернуть до довоєнних правил: Гетманцев анонсував перевірки та штрафи

середа, 29 березень 2023, 17:56

Податкова система в Україні вже з 1 липня 2023 повернеться до норм, які діяли до повномасштабного вторгнення РФ. Йдеться не лише про відміну пільгової 2% ставки для бізнесу, а й про повернення податкових перевірок та штрафів, передають Патріоти України...