Частині внутрішніх переселенців змінять статус та збільшать виплати: Верещук розповіла, яких змін чекати

В Україні, де, за даними ООН, налічується близько 3,7 мільйони внутрішніх переселенців, планують змінити систему держаної допомоги ВПО. Про це "Новини.LIVE" розповіла віцепрем'єрка, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, передають Патріоти України.

За її словами, виплати ВПО та людям, які постраждали від війни хочуть розділити: «Ми зараз зводимо категорію тих, хто постраждали від збройної агресії, і розуміємо, що ця сума (державної допомоги. — Авт.) має бути більшою. І людина буде вибирати — чи вона хоче залишатися на виплатах ВПО, чи хоче перейти в іншу категорію осіб, як постраждалі від збройної агресії. Там будуть на порядок більші суми. Наразі ця постанова лише формується, але частина людей, які виїхали із окупованих областей і отримують виплати як для ВПО, будуть переведені у категорію, що постраждали від збройної агресії. Очікуємо, що із березня таких осіб буде близько 300 тисяч».

Адже державна допомога у 2−3 тисячі — це дуже мало для людей, які виїхали, наприклад, з Маріуполя чи Бердянська та втратили все. Міністерка наголосила, що у лютому цього року жодних змін щодо виплат ВПО не планується, а вже з 1 березня починає діяти постанова стосовно виплат громадянам, пенсія яких більша від 9 444 грн. Якщо менша — виплати продовжуються.

«Для категорій громадян, дохід яких на одну особу більший за 9 444 грн, теж будуть певні обмеження. Але там треба буде дивитись, бо якщо у сімʼї є людина з інвалідністю або дитина, це вже інший підхід. У випадку, якщо дохід сімʼї менший за 37 тис. грн на місяць, то виплати продовжуються. Якщо більше — будуть скорочені», — додала вона.

Таємна "допомога"? Компанії з Індії та Китаю постачали росіянам отруйне м'ясо

середа, 24 квітень 2024, 17:59

У м'ясі буйволів з Індії, яке в Росії часто видають за яловичину і продають по всій країні, Россільгоспнагляд виявив бактерії групи кишкової палички, а в курячих грудках з Китаю, що поставляються на російський ринок, знайшли сальмонеллу. Про це пише ...

Втрати все відчутніші: Нафтопереробка в Росії впала до річного мінімуму - це результат атак дронів СБУ, - Bloomberg

середа, 24 квітень 2024, 8:50

Нафтопереробка на російських заводах у квітні 2024 року впала практично до річного мінімуму. НПЗ (нафтопереробні заводи) в РФ квітні видавали лише 5,23 млн продукції на добу, що є майже найнижчим рівнем з травня-2023. Ключовою причиною падіння стали ре...