Частину податків українцям перерахують: Що приготували у проєкті бюджету на 2024-й

В Україні проект бюджету на 2024-й, який затвердив та передав до Ради Кабмін, розрахований без зміни податкових ставок. Однак через підвищення мінімальних стандартів також збільшиться частина податків, передають Патріоти України.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. В Україні від розміру соціальних стандартів насамперед залежать податки для фізосіб-підприємців ("ФОПів"). Так, внаслідок підвищення мінімальної зарплати єдиний соціальний внесок зміниться так:

  • 1562 грн – з січня по липень 2024-го;
  • 1760 грн – з липня 2024-го до січня 2025-го;
  • 1841 грн – 2025-го;
  • 1970 грн – 2026-го.

Від прожиткового мінімуму для працездатного залежить податок для ФОПів, які перебувають на першій групі оподаткування. Це 10% від прожиткового мінімуму. Так, розмір податку становитиме:

  • 2024-го – 302,8 грн;
  • 2025-го – 330,1 грн;
  • 2026-го – 355,8 грн.

Суперечки навколо військового ПДФО

Міністерство фінансів під час розробки проєкту бюджету на 2024-й зіткнулось із дефіцитом коштів. Грошей на фінансування всіх витрат за умов повномасштабної війни критично не вистачає. Збройні сили згідно із законом можна забезпечувати лише коштами платників податків (використовувати міжнародні кредити та гранти заборонено).

Мінфін має декілька ідей. Наприклад, вони можуть отримати додатково десятки мільярдів гривень, якщо заберуть із місцевих бюджетів податки на доходи фізосіб (ПДФО), які вони одержують від військових. Місцева влада витрачає отримані податки і на військових, розповідає OBOZREVATEL командир взводу БПЛА у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка ЗСУ Андрій "Хохол" Серган. За його словами, домовитись із місцевою владою комбригу нескладно. А якщо місцева влада не хоче допомагати Збройним силам, то можна поміняти пункт постійної дислокації, тоді податки отримуватиме інша територіальна громада.

Мінфін хоче отримати вказані кошти для того, щоб централізовано фінансувати ЗСУ та скоротити дефіцит бюджету. Ще один варіант – девальвація гривні до рівня 41 грн за долар. Це дозволило б у гривневому еквіваленті збільшити допомогу, яка надходить від міжнародних партнерів, збільшити розміри митних надходжень (сплачуються у валюті).

Пекін зайняв досить жорстку позицію: Росія скорочує експорт електроенергії в Китай через суперечку щодо ціни

вівторок, 3 жовтень 2023, 17:57

Російський державний енергетичний холдинг "Інтер РАО" почав обмежувати постачання електроенергії до Китаю після того, як Пекін не погодився купувати її за новою вищою ціною. Про це повідомляє Newsweek, передають Патріоти України. Зазначається, що Росія...

Українці у Польщі другі за обсягом витрат серед іноземців, - дослідження

вівторок, 3 жовтень 2023, 16:30

У другому кварталі 2023 року українці у Польщі витратили 1,77 млрд злотих (14,73 млрд грн), що на 300 млн злотих більше, ніж за аналогічний період минулого року. Згідно з даними аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal...