Частину українців змусять працювати на 5 років довше: Як змінять вимоги для пенсії

В Україні з 2017-го щороку вимоги щодо стажу збільшуються на 12 місяців. Пенсійний вік прив'язали до стажу. Цього року треба мати щонайменше 31 рік стажу. У 2028-му - вже 35 років. Це вимога для виходу на пенсію в 60 років, і ті, хто її не виконають, змушені будуть працювати до 63 чи 65 років. Про це йдеться у матеріалі OBOZ.UA, передають Патріоти України.

Отже, щоби отримати пенсію у 60, треба безперервно працювати щонайменше з 25 років. Притому важливо не просто працювати, а й платити внески зі своєї зарплати. Мешканка Дніпра Світлана розповідає: вона впродовж 20 років працює у продуктовому магазині, але офіційно оформлена тільки з 2017-го.

"Мені стажу не вистачить. Що робити? Працювати. Хазяйка оформила в 2017-му, коли я сама попросила. У мене племінник – журналіст. От коли пенсія стала від стажу залежати, він подзвонив і каже: "А у вас скільки стажу?". Я порахувала: мені тоді і на пенсію в 63 роки не вистачило б, якби я не почала офіційно працювати. На пенсію я мала би вийти у 2028-му, але вийду в 2031-му, коли мені має бути 63", – розповідає жінка.

Зараз розрахунків, скільки українців не зможуть вийти на пенсію в 60 років у 2028-му, немає. Останнім підрахункам вже більше семи років, з того часу ситуація кардинально змінилась (коронавірус, повномасштабна війна). Згідно зі старими підрахунками, у 2028-му пенсію в 60 років не зможуть отримати 45% українців такого віку (з них 5% працюватимуть до 65 років).

Скільки українців не зможуть виконати вимогу щодо стажу, сказати важко, розповідає OBOZ.UA старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень Лідія Ткаченко. "Це може бути і 60%, і 70%. Даних поки немає, також важко прогнозувати, яку ситуацію матимемо за рік-два", – розповідає Ткаченко.

Вже зараз відбувається значне зменшення кількості пенсіонерів. Це пов'язано передусім із повномасштабною війною і окупацією, однак також це пояснюється і зростанням кількості тих, хто вимушений працювати довше.

Покращень можна не чекати? У Мінекономіки дали прогноз, що буде з зарплатами українців до кінця року

п’ятниця, 12 липень 2024, 21:59

Економіка України серйозно постраждала внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Наразі ситуація почала покращуватися, одна до кінця року мінімальна зарплата українців залишиться незмінною. Про це повідомляє Мінекономіки, передають Патріоти України. У ...

Цифри можуть здивувати! У якому місті найвищий тариф на воду і скільки платять директорам водоканалів

п’ятниця, 12 липень 2024, 21:50

В Україні серед великих міст найбільш доступна вода в Дніпрі. Родина з трьох осіб на воду витрачає 0,85% від середньої зарплати. Тоді як у Кропивницькому цей показник удвічі вищий, передають Патріоти України. Редакція OBOZ.UA порівняла вартість води в ...