Чекати не довго: В "Укренерго" спрогнозували, коли в Україні повернуть планові відключення світла

Українські енергомережі незабаром можуть знову перейти на планові графіки відключення світла - вже за кілька днів. Про це в рамках брифінгу заявив керівник правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, передають Патріоти України.

За його словами, Україна зможе зайти в планові графіки відключення електроенергії тільки тоді, коли зможе знизити її дефіцит до тих показників, які дозволять, наприклад, відключати світло по чотири години.

"Проблема зменшення дефіциту пов'язана з відновленням генеруючих потужностей - це ТЕС, ГЕС. АЕС зараз працюють, підтримують систему", - сказав Кудрицький.

Чиновник також акцентував - до війни українські атомні електростанції забезпечували мінімум 50% потреб країни в електриці. І зараз показник аналогічний.

""Виїхати" на самій атомній енергії ми не можемо, не можемо тільки нею покрити всі потреби України. Нам потрібні й інші види генерації, а вони пошкоджені", − пояснює Кудрицький.

При цьому чиновник зазначив – зі зниженням морозів поступово в енергетичній системі будуть відновлюватися і генеруючі потужності.

"Також відновлюють роботу електростанції поступово і таким чином поступово обсяг потрібної нам генерації збільшується, тим самим зменшуючи дефіцит. Я думаю, за кілька днів ми досягнемо тієї межі, коли можна буде чітко всім дотримуватися планових графіків відключень по областях, які вводять обленерго", − підсумував він.

Під ударом "палаци Путіна": Під час візиту Зеленського Британія оголосила про нові санкції проти Росії

середа, 8 лютий 2023, 15:53

У середу, 8 лютого, коли президент України Володимир Зеленський здійснює візит до Лондона, британський уряд запровадив нові санкції проти Росії. Вони поширюються на підприємства, які постачають військове обладнання, а також на фізичних осіб та одну орг...

Виробництво, ремонт і спільні розробки військової техніки та боєприпасів: "Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ підписали стратегічну угоду

середа, 8 лютий 2023, 14:25

Досягнуті дмовленості є частиною угоди про створення спільного оборонного кластера України з Чеською Республікою. 6 лютого державний концерн "Укроборонпром" і чеський виробник військової техніки компанія VOP CZ підписали угоду про виробництво, ремонт і...