Чекати нового "удару"? Українцям повідомили, що буде з цінами на яйця перед Великоднем та влітку

Ціни на яйця в Україні продовжують зростати. Стало відомо, скільки коштуватиме десяток перед Великоднем та влітку, передають Патріоти України.

Вже півроку яйця стали майже делікатесом в Україні. Один з найпопулярніших продуктів злетів у ціні восени після похолодання. Це пов'язано відразу з декількома причинами – зниженням обсягів виробництва через повномасштабну війну та сезонний чинник – кури стали менше нестись.

Що буде з цінами на яйця перед Великоднем та влітку

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин заявила, що до Великодня значного подорожчання не буде, а після свят яйця нарешті почнуть дешевшати.

"Не варто очікувати зниження цін на яйця напередодні Великодніх свят, оскільки це все ж таки період максимального попиту на даний продукт протягом року", - пояснила експерт

Литвин вважає, що за оптимістичного сценарію вартість яєць перед Великоднем залишиться на колишньому рівні, а за песимістичного – підвищиться на 10-15%.

"Все-таки цього року дуже висока ціна на даний продукт, і ще більше зростання "не пропустить" купівельна спроможність українців", - зазначила фахівець.

На думку Світлани Литвин, після свят попит на яйця поступово знижуватиметься, що вплине на стабілізацію цін. Домогосподарства збільшать пропозицію на ринку, що призведе до зниження цін.

"Вже на початку літа ціна на яйця може знизитися на 30-35% від поточної ціни, тобто становити 45-50 грн за 10 штук", - цитує РБУ аналітика УКАБ.

Ціни на яйця наприкінці березня

За даними Мінфіну станом на 25 березня, десяток яєць у супермаркетах коштує в середньому 71,60 грн (ТМ "Квочка") та 74,12 грн (ТМ "Ясенсвіт"). У лютому їх продавали по 73,60 грн та 73,99 грн відповідно.

Грошей на високі пенсії для всіх українців немає: прокурорам виплачують по 21 тисячі, а суддям – 96 тисяч

субота, 10 червень 2023, 9:50

В Україні середня пенсія на початок року становила 4,6 тис. грн. Грошей на значне підвищення виплат немає. При цьому залишаються групи "особливих" пенсіонерів, серед яких прокурори (в середньому одержують 21,5 тис. грн) та судді (отримують 96 тис. грн)...

Чи можна отримати субсидію за наявності заборгованості за комуналку: Юристи пояснили нюанси

субота, 10 червень 2023, 8:44

В Україні через складну економічну ситуацію багато громадян отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, передають Патріоти України. Житлова субсидія не призначається, у тому числі на наступний період, якщо домогосподарство має прострочену ...