Чехія планує збільшити виплати українським біженцям з нового року: Про які суми йдеться і на що витратить гроші

Від січня наступного року чеський уряд може збільшити встановлені витрати на житло для біженців, які враховуються при розрахунку гуманітарної допомоги. Раніше, влітку цього року, влада змінила правила, згідно з якими допомога на проживання виплачувалася вже не чехам, які прихистили українців у своєму житлі, а безпосередньо біженцям для оплати оренди, передають Патріоти України.

Як пише proukrainu.blesk.cz, готується постанова уряду, cуми, на які може зрости житлова допомога, ще обговорюються.

Міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка зазначав, що отримати допомогу можуть лише домогосподарства біженців з доходом, нижчим прожиткового мінімуму та обов’язковими витратами на житло. За даними організацій, які допомагають біженцям, така підтримка — низька, біженці залазять у борги. Тому міністерство вирішує проблему за допомогою екстреної невідкладної допомоги.

«Ми готуємо постанову уряду, яка має збільшити з 1 січня розміри відрахувань, тобто збільшити суму житлової підтримки. Ми ще обговорюватимемо конкретні суми», — зазначив. Т

Видання зазначає, що у закладах житлового розміщення держава оплачує житло для українських громадян із тимчасовим захистом, які можуть працювати, до п’яти місяців. Влітку правила дещо змінювали, аби мотивувати біженців працювати та переїжджати у звичайні квартири.

Згідно з чинною постановою уряду, у гуманітарній грошовій допомозі розраховується 2400 чеських крон (3612 грн) на людину на місяць, але щонайбільше — 12 тисяч чеських крон (18060 грн). У зареєстрованих у спеціальному реєстрі квартирах вона становить 3000 крон (4515 грн) на людину, максимум — 15 тисяч крон (22575 грн) на п’ятьох і більше осіб. До цього додається прожитковий мінімум. Тоді підтримка з боку держави відповідає різниці між отриманою сумою та меншим доходом.

Представники недержавних організацій зазначали, що орендна плата та ціни комунальних послуг є високими. За їхніми даними, за 19 100 крон на місяць сім’ї з трьох осіб було б важко оплатити за квартиру, електроенергію, їжу, шкільне приладдя та інші необхідні витрати.

Тим часом у нідерландському місті Пюрмеренд відмовилися від намірів будівництва будинків для тимчасового розміщеня від 500 до 1500 біженців з України, де люди могли би жити до 15 років. Як пише nos.nl, місцева влада не отримала фінансової підтримки свого проєкту урядом. Негативно поставилися до планів муніципалітету й місцеві мешканці.

Українцям перерахували пенсії: Ось кому заплатять на тисячі гривень більше

субота, 27 липень 2024, 13:30

Середня пенсія в Україні зросла за останні три місяці приблизно на 73 грн, до 5816 грн. У січні 2024-го українці в середньому отримували 5385 грн. Якщо ж рахувати зміну розміру пенсії за весь час повномасштабної війни, то виплати зросли з 3991 до 5816 ...

Варто знати! Українців через суди змушують заплатити податки за свої старі квартири та будинки - скільки та в якому випадку треба платити

субота, 27 липень 2024, 11:30

В Україні все ще триває термін сплати податків на квартири та будинки (за умови, якщо площа перевищує "норму"). При тому Державна податкова служба продовжує через суди отримувати з боржників податки, які вони не сплатили ще з минулих років, передають П...