Через "політизацію" процесів: Голова правління "Укренерго" Ковальчук заявив, що йде у відставку

Голова правління "Укренерго" Всеволод Ковальчук заявив, що з середи, 26 лютого, йде у відставку. Компанією він керував понад чотири роки. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

Він сказав, що за цей час "Укренерго" досягла великих успіхів. При цьому пояснив, що звільнився через те, що не поділяє поточну "політику в галузі, а особливо політизацію чисто економічних процесів на ринку електроенергетики".

"Органом управління Укренерго після анбандлінгу є Міністерство фінансів. Проте політику в галузі має робити Міністерство енергетики. ... Нажаль, впродовж тривалого часу робота "Укренерго" блокується діями або бездіяльністю цієї установи, аж до того, що ми змушені були захищати інтереси компанії в судовому порядку", – заявив Ковальчук.

Серед інших претензій він назвав безпідставне відтермінування на невизначений строк сертифікації "Укренерго" як незалежного оператора за європейськими стандартами, "бо необхідні зміни в законодавство так і не були ініційовані профільним Міністерством, незважаючи на численні звернення".

Також на думку Ковальчука рішення у сфері підтримки виробників з відновлюваних джерел та щодо виконання спеціальних обов’язків по забезпеченню гарантованих цін для населення (ПСО) систематично викривлюють ринок електроенергії. Все це створює загрози для стабільної роботи енергосистеми та відлякує закордонних інвесторів.

"Таким чином, особисто я не розділяю поточну політику в галузі, а особливо політизацію суто економічних процесів на ринку електроенергетики. Я завжди був і залишаюся прихильником ліберальних економічних законів, сильної держави та верховенства права. Блокування діяльності стратегічних підприємств, порушення букви та духу міжнародних зобов’язань, бездіяльність, популізм і адміністративний тиск я зневажаю та вважаю для себе неприйнятним працювати в подібних умовах", – підсумував Ковальчук.

Ситуація з коронавірусом на території ОРДЛО: міфи та загрози для України

п’ятниця, 3 квітень 2020, 22:10

Інформація Головного управління розвідки Міноборони України про те, що в ОРДЛО у 7-й лікарні Луганська від коронавірусу померли 9 осіб, не відповідає дійсності. Ця лікарня не входить у перелік шести інфекційних стаціонарів, які сьогодні розгорнуті на тери

Міжбанк: Гривня вчепилась в намацане "дно"

п’ятниця, 3 квітень 2020, 20:35

3 квітня котирування нацвалюти на відкритті міжбанку стартувало з маржі 27,42 - 27,48 гривні за долар, на закритті міжбанку курс показував 27,42 - 27,46 гривні за долар, зазначають Патріоти України. На 16:59 середні курси валют на міжбанку були наступн...