Через тарифи на газ в Україні подорожчають продукти: Експерт пояснив, коли і на скільки

Підвищення тарифів на газ для промислових підприємств цієї осені позначиться на вартості продуктів та інших товарів. Ціни на них для споживачів зростуть на 20-25%, при цьому найбільше подорожчають саме продукти, передають Патріоти України.

Такий прогноз озвучив аналітик Інституту економічних стратегій Юрій Корольчук в ефірі всеукраїнського телемарафону. За його розрахунками, восени вартість газу для бізнесу може зрости приблизно на третину – з 45 до 60 грн за куб. м.

За словами Корольчука, дорогий газ закладатимуть у вартість товарів. Зокрема, будівельних матеріалів та сільськогосподарської продукції.

"Ближче до вересня-жовтня, якщо особливо нічого не зміниться, то ціна рухатиметься у бік 60 тис. грн за тис. куб. м. Побутова продукція, у вартість якої закладаються ціни на енергоносії, має перспективи зростання до 20%. Продукти харчування – зростання не більш ніж 25%", – сказав Корольчук.

Водночас він вважає, що кардинальних змін від подорожчання газу для населення все ж таки не буде. На думку експерта, подорожчання для бізнесу електроенергії, яке також очікується ближче до опалювального сезону, відіграє більш істотну роль у збільшенні собівартості товарів.

Нагадаємо, нещодавно ціна на газ для промислових споживачів зросла із 30 до 45 грн за куб. м. Тариф на газ для побутових споживачів, тобто для населення, залишається фіксованим – на рівні до 8 грн за куб. м.

Москва хоче перехитрити світ: РФ сформувала "тіньовий флот" із сотні танкерів для експорту нафти в умовах санкцій, - FT

неділя, 4 грудень 2022, 6:25

Цього року РФ придбала 29 супертанкерів, здатних перевозити понад 2 млн барелів кожен. Як повідомляє Financial Times, Росія непомітно накопичила "флот" з більш ніж 100 танкерів, щоб транспортувати нафту новим покупцям в умовах західних санкцій, передаю...

В Україні змінився важливий показник для розрахунку пенсій: Як це вплине на виплати

субота, 3 грудень 2022, 21:28

В Україні змінився важливий показник, який впливатиме на розрахунок пенсій у наступному році. Йдеться про розмір середньої зарплати за вересень. Цей показник увійде до розрахунку середньої зарплати по Україні, на підставі якої призначатимуть українцям ...