Через вентиляцію українці втрачають до 40% тепла у квартирах: Що робити

В Україні у квартирах та будинках втрати тепла через вентиляцію можуть становити до 40%. Враховуючи вартість опалення житлового приміщення площею 70 квадратів, тільки через вентиляцію можна втрачати до 632 грн на місяць, передають Патріоти України.

Самостійно утеплювати вентиляційний канал не можна. Це може бути небезпечним для життя, особливо якщо ви користуєтеся газовою плитою або котлом. Чадний газ не повинен накопичуватися у квартирі. Він, на відміну від побутового газу, не має спеціальних домішок із запахом, тому може бути непомітним. Але внаслідок отруєння чадним газом можлива втрата свідомості чи навіть смерть.

Втрати тепла через вентиляцію можливі в тому випадку, якщо при проектуванні були допущені помилки, крім того через вентиляцію в квартиру може потрапляти холодне вуличне повітря. Перевірити це можна, притуливши долоні до вентиляційного каналу. Якщо ви відчули, як у квартиру з вулиці надходить холодне повітря, значить втрати тепла можуть бути значними.

У такому разі можна придбати рекуператор тепла. Він не дає холодному повітрю заходити до приміщення, проте забезпечує вентиляцію. Вартість такого пристрою може сягати близько 5 тис. грн.

Дійсно, значний ефект може дати утеплення всього будинку по периметру, включаючи підвал дах. Проте задля реалізації такого способу необхідно витратити мільйони гривень. Утеплювати багатоповерхівку слід повністю, а не окремими "клаптями". При другому способі зміщується точка роси і може виникнути пліснява. Також це призводить до появи мікротріщин у стінах будинку.

Джерело: Обозреватель

Кремль на порозі фінансової прірви: Нафтогазові доходи РФ упали вдвічі, дірка в бюджеті зростає

середа, 7 червень 2023, 9:24

У Росії офіційно визнали провал у наповненні держбюджету нафтодоларами на початку 2023 року. Так, нафтогазові доходи бюджету РФ за січень-травень скоротилися на 50%. Дефіцит бюджету при цьому зростає, "дірку" затикають коштами, які мали б забезпечувати...

В Україні повернули повірки ЖКГ-лічильників: Споживачам обмежили терміни здачі пристроїв

середа, 7 червень 2023, 8:54

В Україні повернули процедуру обов'язкової перевірки ЖКГ-лічильників на всі види послуг. Комунальникам повернули право вилучати лічильники на газ, воду та тепло. Названо терміни здачі приладів, передають Патріоти України. У документі зазначено, що пере...