Через відключення електроенергії в Україні прогнозують різке скорочення продуктів птахівництва - ціни на яйця і курятину зростуть

Через постійні відключення електроенергії, що виникають після ракетних атак супротивника, в Україні очікується скорочення птахівничої галузі. Внаслідок скорочення поголів'я курей ціни на яйця та курятину будуть зростати. Таку нерадісну перспективу, як для самих виробників, так і для споживачів їхньої продукції, змалював виконавчий директор асоціації "‎Союз птахівників України"‎ Сергій Карпенко, передають Патріоти України.

Цьогоріч через війну птахівнича галузь і так зазнала великих втрат. Особливо це стосується виробництва яєць. Деякі підприємства опинились у зоні тимчасової окупації. А частина підприємців, не знаючи, що буде з їхнім виробництвом, вирішили взагалі не оновлювати молодняк. Через це продуктивність старих несучок різко скоротилася, і восени виник дефіцит яєць, що призвело до різкого зростання їхньої ціни.

Однак ця ситуація може повторитися вже й наступного року. Причому - вже в найближчі місяці і в більш загостреному варіанті. Але тепер причиною скорочення галузі та падіння обсягів виробництва буде не так невпевненість у завтрашньому дні, як хронічний брак електроенергії. Птахівнича галузь дуже залежна від електропостачання, і через відключення електроенергії вона може зазнати непоправних збитків.

"‎Перебої в електропостачанні змушують виробників переглядати свої виробничі плани у бік зменшення виробництва для зниження можливих втрат", — каже Карпенко.

Вже зараз підприємства змушені витрачати чимаі кошти на забезпечення роботи електрогенераторів, що великою мірою підвищує собівартість виробництва яєць і курятини. А якщо відключення електроенергії стануть більш тривалими, то підприємства будуть змушені взагалі скорочувати обсяги виробництва.

Особливо це стосуватиметься роботи інкубаторів, які потребують постійного тепла, а також вирощування молодняка. А отже, за таких умов теперішні ціни на яйця та курятину через кілька місяців можуть нам здатися дуже помірними.

Під ударом "палаци Путіна": Під час візиту Зеленського Британія оголосила про нові санкції проти Росії

середа, 8 лютий 2023, 15:53

У середу, 8 лютого, коли президент України Володимир Зеленський здійснює візит до Лондона, британський уряд запровадив нові санкції проти Росії. Вони поширюються на підприємства, які постачають військове обладнання, а також на фізичних осіб та одну орг...

Виробництво, ремонт і спільні розробки військової техніки та боєприпасів: "Укроборонпром" і чеська компанія VOP CZ підписали стратегічну угоду

середа, 8 лютий 2023, 14:25

Досягнуті дмовленості є частиною угоди про створення спільного оборонного кластера України з Чеською Республікою. 6 лютого державний концерн "Укроборонпром" і чеський виробник військової техніки компанія VOP CZ підписали угоду про виробництво, ремонт і...