Черговий "кінець епохи бідності": Населенню України планують підвищити вартість доставки газу до чотирьох разів

В Україні облгази з 1 січня планують підвищити тариф на доставку газу (абонплату) до 4 разів, залежно від постачальника. У деяких регіонах доставка одного куба може коштувати близько 8 грн, як і вартість самого газу.

Видання Kosatka Media пише, що компанії пояснили, що змушені також піднімати власні тарифи через зростання витрат і підвищення зарплат. Деякі з них пропонують підняти ціни у два-чотири рази, зазначають Патріоти України.

Найбільше хочуть підняти тарифи дві компанії – Луганськгаз (з 1,55 грн до 8,41 грн) та Уманьгаз (з 1,78 грн до 8,91 грн). У 2022 році вони хочуть брати зі споживачів на понад 400% більшу плату. Також Одесагаз хоче підняти тариф на 438% – з 0,84 грн до 4,52 грн.

Мешканцям Києва (Київгаз) тариф за розподіл газу пропонують підняти з 0,31 грн до 0,83 грн (зростання на 168%), а Київоблгаз для мешканців Київської області – з 1,45 грн до 3,38 грн.

Дніпрогаз для своїх клієнтів планує зростання тарифів з 0,93 грн до 2,80 грн. Через це тариф може стати навіть більшим, за тариф Дніпрооблгазу (передбачається зростання з 1,17 грн до 2,41 грн).

Лубнигаз, який прославився у січні 2020 року “газовими бунтами” та помилками у платіжках, хоче підняти тариф майже у два рази – з 1,79 гривень до 3,49 гривень.

Найменше хочуть підняти тарифи Газопостачсервіс (на 22%), НГХП “Сірка” (на 39%), Кіровоградгаз (на 61%), Шепетівкагаз (на 72%) та Лубнигаз (на 96%).

В проектах усіх інших компаній зростання тарифів передбачається в рази вищим:

  • Хочуть підняти тарифи на розподіл на 100% та більше: Дніпропетровськгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Київоблгаз, Сумигаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Вінницягаз, Чернігівгаз, Криворіжгаз, Київгаз, Тернопільгаз, Волиньгаз, Запоріжгаз; Хочуть підняти тарифи на розподіл на 200% та більше: Дніпрогаз, Полтавагаз, Коростишівгаз, Маріупольгаз, Миколаївгаз, Кременчукгаз, Тернопільміськгаз, Черкасигаз, Донецькоблгаз, Чернівцігаз, Харківгаз, Гадячгаз, Херсонгаз, Мелітопольгаз, Тисменицягаз;
  • Хочуть підняти тарифи на розподіл на 300% та більше: Харківміськгаз;
  • Хочуть підняти тарифи на розподіл на 400% та більше: Уманьгаз, Одесагаз, Луганськгаз.

Розмір абонплати рахується для всіх індивідуально і залежить від того, скільки кубометрів витратила сім’я за газовий рік (з жовтня по жовтень). Загальний обсяг ділять на 12 місяців і отриману цифру множать на тариф на доставку.

Як відомо, у Києві зростуть тарифи на гарячу воду й опалення. Вартість послуг зросте з 1 жовтня. Заступник голови КМДА пояснив, що підприємства теплопостачання не мають обігових коштів.

До слова, Зеленський не виконав передвиборчих обіцянок щодо зниження тарифів. Як порівняти з червнем 2020 року, деякі комунальні тарифи в Україні подорожчали втричі.

Раніше українців попередили про значне підвищення тарифів на комуналку. До зростання тарифів призвели, в першу чергу, скасування ПСО, спецзобов’язань “Нафтогазу” щодо постачання газу для ТКЕ, і формування нових цін на газ для теплокомуненерго.


Рятуйте ваші грошенята: Білий дім попередив банки США про можливі жорсткі санкції проти Росії, підштовхуючи державу-агресора до фінансової прірви

п’ятниця, 28 січень 2022, 22:39

Європейський Центробанк також попередив фінансові організації Європи про можливі жорсткі санкції проти РФ. Якщо західні інвестори почнуть спішно виводити свої кошти з Росії, її фінансовий ринок приречений на паніку та глибоке падіння. Адміністрація пре...

Російського контингенту не вистачить для вторгнення в Україну, але ймовірна ескалація на Сході України

п’ятниця, 28 січень 2022, 22:25

100-тисячний контингент – це не сили для вторгнення. Цієї кількості Росії недостатньо для активної фази військового протистояння з Україною. Контингент вторгнення має втричі перевищувати чисельність, яка перебуває в стані активної оборони. Плюс немає розг