Черговий "кінець епохи бідності": Населенню України планують підвищити вартість доставки газу до чотирьох разів

В Україні облгази з 1 січня планують підвищити тариф на доставку газу (абонплату) до 4 разів, залежно від постачальника. У деяких регіонах доставка одного куба може коштувати близько 8 грн, як і вартість самого газу.

Видання Kosatka Media пише, що компанії пояснили, що змушені також піднімати власні тарифи через зростання витрат і підвищення зарплат. Деякі з них пропонують підняти ціни у два-чотири рази, зазначають Патріоти України.

Найбільше хочуть підняти тарифи дві компанії – Луганськгаз (з 1,55 грн до 8,41 грн) та Уманьгаз (з 1,78 грн до 8,91 грн). У 2022 році вони хочуть брати зі споживачів на понад 400% більшу плату. Також Одесагаз хоче підняти тариф на 438% – з 0,84 грн до 4,52 грн.

Мешканцям Києва (Київгаз) тариф за розподіл газу пропонують підняти з 0,31 грн до 0,83 грн (зростання на 168%), а Київоблгаз для мешканців Київської області – з 1,45 грн до 3,38 грн.

Дніпрогаз для своїх клієнтів планує зростання тарифів з 0,93 грн до 2,80 грн. Через це тариф може стати навіть більшим, за тариф Дніпрооблгазу (передбачається зростання з 1,17 грн до 2,41 грн).

Лубнигаз, який прославився у січні 2020 року “газовими бунтами” та помилками у платіжках, хоче підняти тариф майже у два рази – з 1,79 гривень до 3,49 гривень.

Найменше хочуть підняти тарифи Газопостачсервіс (на 22%), НГХП “Сірка” (на 39%), Кіровоградгаз (на 61%), Шепетівкагаз (на 72%) та Лубнигаз (на 96%).

В проектах усіх інших компаній зростання тарифів передбачається в рази вищим:

  • Хочуть підняти тарифи на розподіл на 100% та більше: Дніпропетровськгаз, Хмельницькгаз, Рівнегаз, Київоблгаз, Сумигаз, Івано-Франківськгаз, Львівгаз, Житомиргаз, Закарпатгаз, Вінницягаз, Чернігівгаз, Криворіжгаз, Київгаз, Тернопільгаз, Волиньгаз, Запоріжгаз; Хочуть підняти тарифи на розподіл на 200% та більше: Дніпрогаз, Полтавагаз, Коростишівгаз, Маріупольгаз, Миколаївгаз, Кременчукгаз, Тернопільміськгаз, Черкасигаз, Донецькоблгаз, Чернівцігаз, Харківгаз, Гадячгаз, Херсонгаз, Мелітопольгаз, Тисменицягаз;
  • Хочуть підняти тарифи на розподіл на 300% та більше: Харківміськгаз;
  • Хочуть підняти тарифи на розподіл на 400% та більше: Уманьгаз, Одесагаз, Луганськгаз.

Розмір абонплати рахується для всіх індивідуально і залежить від того, скільки кубометрів витратила сім’я за газовий рік (з жовтня по жовтень). Загальний обсяг ділять на 12 місяців і отриману цифру множать на тариф на доставку.

Як відомо, у Києві зростуть тарифи на гарячу воду й опалення. Вартість послуг зросте з 1 жовтня. Заступник голови КМДА пояснив, що підприємства теплопостачання не мають обігових коштів.

До слова, Зеленський не виконав передвиборчих обіцянок щодо зниження тарифів. Як порівняти з червнем 2020 року, деякі комунальні тарифи в Україні подорожчали втричі.

Раніше українців попередили про значне підвищення тарифів на комуналку. До зростання тарифів призвели, в першу чергу, скасування ПСО, спецзобов’язань “Нафтогазу” щодо постачання газу для ТКЕ, і формування нових цін на газ для теплокомуненерго.


Світовий ринок достукався до України: Найбільші мережі вітчизняних АЗС знизили ціни на дизпаливо. Де здешевлення найбільше?

вівторок, 20 травень 2025, 8:56

Минулого тижня (з 12 по 19 травня) українські мережі АЗС знизили роздрібні ціни на дизельне паливо. Це відбулося внаслідок зниження гуртових цін на цей вид пального, повідомляє галузеве видання enkorr із посиланням на дані моніторингу Консалтингової гр...

Почалося "переформатування": В Україні масово скорочують айтівців - у чому причина і кого шукають натомість

вівторок, 20 травень 2025, 7:39

В Україні 19% айтівців були звільнені протягом останнього року, найчастіше це мідли та сеньйори, яких скорочували через фінансові труднощі, оптимізацію або завершення проєктів. Водночас компанії активно шукають досвідчених технічних фахівців у сферах р...