Черговий удар по скрепах: США приготували нову порцію санкцій проти "Північного потоку-2"

Сенат США і Палата представників погодили введення нових санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2". Вони торкнуться страхових і сертифікованих компаній, які працюють з судами. Без сертифікації і страхування добудувати і запустити газопровід не вдасться, передають Патріоти України.

Санкції будуть включені в Закон про державну оборону на 2021 рік, який мають ухвалити до кінця року. Формулювання введення санкцій тепер вимагає, щоб США повідомляли союзників перед введенням обмеженням.

Це положення було додано після того, як голова палати представників з іноземних справ Еліот Енгель з Нью-Йорка висловив стурбованість тим, що санкції завдадуть шкоди Німеччини і європейським країнам, дозволивши Росії "зірватися з гачка".

У новому законодавстві про санкції вказується, що раніше введені санкції поширюються на всю діяльність по прокладці труб і страхування.

Держдепартамент США опублікував роз'яснення, в якому говориться, що під американські санкції будуть потрапляти не тільки компанії, що надають судна для будівництва "Північного потоку-2", а й ті, які займаються модернізацією суден, які повинні його добудувати, встановлюють на них необхідне обладнання або фінансують ці процеси.

Це означає, що санкції можуть бути введені проти компаній, які займалися або будуть займатися переобладнанням російського трубоукладальних судна "Академік Черський" або інших суден, які повинні йому допомагати в добудові газопроводу.

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється у 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що газопровід зобов'язані ввести в експлуатацію на початку 2021 року. Зокрема, у "Газпрому" залишилося понад чотири місяці, щоб завершити амбітний проєкт.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...