Навіть із запізнілим стартом по частині Місяця космонавти могли першими зробити місячну посадку, пише Air & Space: "Але до кінця 1968-го гра була закінчена", передають Патріоти України.
Експерт вважає, що космонавтика СРСР програла у місячній темі в першу чергу через серйозне відставання при створенні такого проекту. Якщо NASA офіційно взялися за роботу в цій галузі в травні 1961 року, то Радянський Союз почав розробки значно пізніше - в кінці літа 1964-го.
Ще однією причиною "місячної поразки" Москви аналітик вважає неузгодженість між конструкторськими бюро Корольова, Челомея та Янгеля: ті працювали часто вроздріб, а часом і над аналогічними проектами, що знижувало сумарну ефективність.
Якби СРСР направляв менше коштів на створення нових видів озброєнь, накопичення ядерних і інших запасів по військовій частині, а більше фінансував космічну програму, це дало б можливість повноцінно опрацювати їх місячну програму і значно скоротити відставання від США, впевнені в журналі.
Автор статті - американський космічний історик Асіф Сіддікі, професор історії в університеті Фордхем, який спеціалізується на історії науки і техніки, а також на сучасній історії Росії. Написав кілька книг з історії освоєння космосу.
Україна почала переговори зі США про стратегічну угоду щодо видобутку корисних копалин, яка має залучити інвестиції та сучасні технології. Влада запевняє, що партнерство з Вашингтоном не зашкодить європейському курсу та не суперечитиме умовам Угоди про...
Після березневої індексації пенсій ще одній групі людей на заслуженому відпочинку піднімуть виплати у квітні. Йдеться про працюючих пенсіонерів, але не про всіх, передають Патріоти України. У виданні мають на увазі тих пенсіонерів, кому виповнилось 70 ...