Чому Україні експортувати БМП-1 з колишніх держав Варшавського договору вигідніше, ніж ремонтувати власний радянський спадок

Рішення про закупівлю цих машин було прийняте в результаті порівняння комерційних пропозицій аналогічної продукції від декількох постачальників та перевірки розрахунково-калькуляційних матеріалів.

БМП-1АК, які були закуплені в ЄС та поставлені ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт», до Збройних Сил України перебувають на гарантійному технічному обслуговуванні, а вартість їх закупівлі прирівнюється до витрат на ремонт аналогічної кількості наявних у ЗСУ бронемашин такого типу. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт».

Мова йде про півсотні бойових машин, які були поставлені в Україну для потреб Збройних Сил України у минулому році. Контракт на постачання БМП був укладений з компанією Petralink Limited після надходження пропозиції у квітні 2017 року. Рішення про закупівлю цих машин було прийняте в результаті порівняння комерційних пропозицій аналогічної продукції від декількох постачальників та перевірки розрахунково-калькуляційних матеріалів. Зазначається, що ці БМП-1АК ніколи не були в експлуатації, перебували на зберіганні, а протягом 2017-2018 років пройшли капітальний ремонт із заміною необхідних вузлів та агрегатів.

У «Спецтехноекспорті» підкреслили, що ціна однієї такої БМП-1 після капітального ремонту та з нульовим пробігом, прирівнюється до витрат Міністерства оборони України лише на ремонт однієї власної бронемашини. У вартість поставлених БМП-1 також входило гарантійне технічне обслуговування усіх нових бронемашин компанією «Petralink Limited» на території України протягом тривалого часу їх експлуатації.

«Постачання «Спецтехноекспортом» БМП-1 в Україну поки що є єдиним прикладом повного успішного виконання контракту на поставку в Україну крупної військової бронетехніки з ЄС. Через ряд причин політичного характеру, більшість компаній, що мають в наявності такі бронемашини, не можуть отримати експортні ліцензії для їх відправки в Україну», - наголосили у прес-службі підприємства.

Скільки коштуватиме долар через два роки: ЗМІ дізналися негативний прогноз НБУ

четвер, 11 серпень 2022, 10:50

Найближчі два роки будуть важкими для української економіки. Виросте курс долара - вже в 2023-му він може досягти 45 грн/дол. Про це йдеться в прогнозах Національного банку України та уряду, які потрапили в розпорядження видання Obozrevatel, передають ...

Тарифи на газ в Україні та важка зима: Що чекає на українців під час опалювального сезону

четвер, 11 серпень 2022, 7:28

На українців чекає найскладніший в історії опалювальний сезон, кажуть і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, і президент Володимир Зеленський. Імовірно, проблем із наявністю газу не буде, проте загроза російських ракетних ударів по об'єктах комунальної інфра...