Чому українцям не видадуть "живі гроші" за зруйноване війною житло: У Кабміні пояснили ідею

Компенсації за зруйноване житло українцям не видаватимуть грошима для того, щоб мінімізувати корупційні ризики. Кошти безпосередньо переказуватимуть продавцю квартири або будинку, що обере людина, яка втратила житло. Таке пояснення озвучив віцепрем'єр-міністр із відновлення України Олександр Кубраков. Відповідні правила прописані в законопроєкті №7198, його ще не ухвалено парламентом, передають Патріоти України.

Отримати компенсацію грошима українці зможуть лише у разі самостійного ремонту (відновлення) зруйнованого житла чи будівництва нового будинку. У решті випадків постраждалий отримає сертифікат-гарантію фінансування купівлі квартири або іншого житлового приміщення.

"Ми впроваджуємо максимально прозорі механізми. Людина вибирає собі те, що їй потрібно, а держава переказує продавцеві кошти, що відповідають вартості зруйнованого житла, вказаній у житловому сертифікаті. Це механізм, який максимально усуває корупційні ризики, а люди гарантовано отримують своє житло", – зазначив Кубраков.

Він також додав, що у законопроєкті чітко прописано терміни розгляду заявок на компенсації, а також терміни видачі самих сертифікатів. На це дається 30 днів. Першими житлові сертифікати отримають ті, хто вже подавав заявки на відшкодування втрат у Дії чи ЦНАПі. Також законопроєкт визначає пріоритетне право на компенсацію для осіб, які:

  • отримали внаслідок війни інвалідність;
  • є членами сім'ї загиблого ветерана війни;
  • є багатодітними сім'ями;
  • мають інвалідність 1-ї та 2-ї груп;
  • є спадкоємцями осіб усіх цих категорій.

Чи справді скасують виплати людям з інвалідністю: У Мінсоцполітики розставили крапки над "і"

середа, 22 січень 2025, 22:55

Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...

Будуть сюрпризи? У НБУ визначились, яким хочуть бачити курс долара

середа, 22 січень 2025, 17:30

У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...