Чи буде в Україні долар по 50: Економіст оцінив реалістичність "бюджетного" прогнозу

У проєкті бюджету на 2023 рік закладено офіційний курс долара 50 грн/дол (на кінець року середньорічний - 42 грн). Однак такий прогноз може і не здійснитися, адже фактично курс української валюти зараз залежить від перебігу розв'язаної Росією війни, передають Патріоти України.

Про це сказав інвестиційний банкір Сергій Фурса, передає "24 канал". За його словами, не варто приділяти надто багато уваги курсу, що закладається до держбюджету.

"Це ніколи не збігається з реальністю. І воно не повинно збігатися, адже це прогноз, а прогноз може бути неточним. Точний прогноз – це взагалі удача", – вважає експерт.

Так, за словами Фурси, "бюджетний" курс – це просто математичний параметр, який розраховують, щоб звести дебет із кредитом. Це необхідно через те, що сам держбюджет прописаний у гривнях, а країна має валютні витрати.

"Кінець наступного року – це 14 місяців. У нас з початку війни минуло 7 місяців. Ви бачили, як багато всього змінилося. Ми зараз говоримо про грудень 2023 року – це взагалі як нескінченність Всесвіту зараз для нас", – вважає Фурса.

До того ж нещодавно курс долара у світі злетів до максимуму за 20 років. Це вже далося взнаки на курсі в Україні, деякі банки підвищували вартість обміну до 45 грн/дол.

В Україні прогнозують зниження цін на продукти: Що подешевшає вже найближчими днями

вівторок, 28 березень 2023, 7:37

Весна принесла із собою нові цінові тенденції на ринку продовольства. Зокрема, ціни на продукти деяких категорій зростуть іще більше. Проте окремі види харчів можуть подешевшати, передають Патріоти України. Про те, що і як має змінитись у ціні найближ...

Пенсійний вік для частини українців збільшиться на 5 років: Кого зачепить нововведення і що треба знати

вівторок, 28 березень 2023, 6:32

В Україні є три варіанти виходу на пенсію: у 60, 63 та 65 років. Вік виходу на пенсію залежить від стажу. Водночас вимоги до стажу посилюватимуться до 2028 року, передають Патріоти України. Для цього, як зазначили в Пенсійному фонді, потрібно перевіри...