Чи буде в Україні долар по 50: Економіст оцінив реалістичність "бюджетного" прогнозу

У проєкті бюджету на 2023 рік закладено офіційний курс долара 50 грн/дол (на кінець року середньорічний - 42 грн). Однак такий прогноз може і не здійснитися, адже фактично курс української валюти зараз залежить від перебігу розв'язаної Росією війни, передають Патріоти України.

Про це сказав інвестиційний банкір Сергій Фурса, передає "24 канал". За його словами, не варто приділяти надто багато уваги курсу, що закладається до держбюджету.

"Це ніколи не збігається з реальністю. І воно не повинно збігатися, адже це прогноз, а прогноз може бути неточним. Точний прогноз – це взагалі удача", – вважає експерт.

Так, за словами Фурси, "бюджетний" курс – це просто математичний параметр, який розраховують, щоб звести дебет із кредитом. Це необхідно через те, що сам держбюджет прописаний у гривнях, а країна має валютні витрати.

"Кінець наступного року – це 14 місяців. У нас з початку війни минуло 7 місяців. Ви бачили, як багато всього змінилося. Ми зараз говоримо про грудень 2023 року – це взагалі як нескінченність Всесвіту зараз для нас", – вважає Фурса.

До того ж нещодавно курс долара у світі злетів до максимуму за 20 років. Це вже далося взнаки на курсі в Україні, деякі банки підвищували вартість обміну до 45 грн/дол.

Мешканцям двох областей виплатять по 6600 грн на кожного члена сім'ї: Хто може претендувати на допомогу

середа, 7 грудень 2022, 22:58

Постраждалі від війни мешканці Київської та Харківської областей можуть отримати грошову допомогу від американської благодійної організації HIAS. Реєстрацію на отримання коштів вже розпочато, повідомили на Соціальній інформаційній платформі, передають ...

Безробіття і мобілізація: У Кабміні відповіли, чи можуть призвати до армії українців без роботи

середа, 7 грудень 2022, 22:30

В Україні продовжує діяти військовий стан та загальна мобілізація, тому особи, які не мають офіційного працевлаштування, перебувають на обліку в центрі зайнятості та не мають підстав для відстрочення від призову, можуть бути зняті з реєстрації в центрі...