Чи є альтернативи? У НБУ пояснили, що буде з доларом у найближче десятиліття

Заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук розповів в інтерв'ю Forbes Ukraine, що 2015 року долар досяг піка, після чого спостерігається його ослаблення як глобальної резервної валюти, передають Патріоти України.

"На сьогодні немає альтернативи для долара в цій ролі, тому найближчим десятиліттям долар точно залишатиметься основною світовою резервною валютою. Однак його конкуренти, найімовірніше, потроху послаблюватимуть його", - зазначив Ніколайчук.

За його словами, США, найімовірніше, залишаться найбільшою економікою світу, а ринки в доларах будуть провідними. При цьому він зазначив, що високий дефіцит держбюджету і держборгу, використання санкцій американською владою, а також нападки на незалежність центробанку підривають віру в долар.

"Це створює передумови для пошуку якихось альтернатив. Жодна з цих альтернатив на сьогодні не має шансу на те, щоб зіштовхнути долар із п'єдесталу", - вважає заступник голови НБУ.

На його думку, на регіональному рівні можливе посилення ролі євро і юаня, а також криптовалюти, але вони мають слабкі місця, які не дадуть змоги істотно їм збільшити вагу. Водночас розвиток нових технологій, платіжних систем, інформаційних технологій знижує необхідність в одній глобальній валюті.

"У цих умовах Україні потрібно й надалі фокусуватися на внутрішньому аспекті стабільності національної валюти, тобто забезпечувати цінову стабільність, а саме підтримувати 5%-ву інфляцію", - підсумував Ніколайчук.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...