Українська газотранспортна система була готова до припинення транзиту газу з Росії. Тиску вистачає для забезпечення потреб населення. А попри фейкові повідомлення про "віялові відключення газу", проблем з газопостачанням немає. Крім того, вводити віялові відключення газу технічно неможливо. Про це Українському радіо розповів колишній генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (2019-2022) Сергій Макогон., передають Патріоти України.
"Газ – це не електрика. Це з електрикою вирубив рубильник і її немає. Газ, щоб відключити, а потім включити, технічно дуже складно, тому що потрібно втілювати низку заходів безпеки, щоб включити подачу газу до населеного пункту або будинку. Тому все буде нормально", – сказав Макогон.
Він також зазначив про ризики, що росіяни можуть бити по ГТС. Однак газотранспортна система пережила вже сім хвиль ракетних атак. "Щодо транзиту, то для нас це не було несподіванкою: нам росіяни зупиняли транзит ще в 2006 році, 2009 році. Ми вже тоді почали готуватися жити без транзиту. Ми змогли перебудувати нашу систему таким чином, щоб можна було транспортувати газ не тільки зі сходу на захід, але й в протилежному напрямку – із заходу, де знаходяться наші сховища, на схід, де в нас значна кількість споживачів. Тому система була повністю готова", – пояснив він.
При цьому деякі експерти поширюють фейкові повідомлення про загрози газопостачання. Також через анонімні телеграм-канали поширюють інформацію про те, що в якихось містах планується розпочати планові віялові відключення газу. Це все неправда.
"Газ є в достатніх обсягах, ніяких "віялових відключень" не буде. Україна видобуває достатньо газу, в нас є достатньо газу в наших газових сховищах, тому ніяких проблем із газопостачанням населенню не буде", – сказав він.
Кожен долар, на який знижується ціна на нафту, коштує бюджету РФ приблизно 160 млрд рублів доходів на рік. У Росії суттєво знизили очікування щодо ціни на нафту у 2025 році. Про це повідомив Інтерфакс з посиланням на дані Мінекономрозвитку РФ в понеділ...
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...