Чи можна залишати ввімкненими електроприлади, коли немає світла: Що може трапитися

Вже кілька місяців поспіль українці живуть в умовах відключення електроенергії. Російські ракети та дрони пошкодили багато об’єктів критичної інфраструктури по всій країні, передають Патріоти України.

Експерти не дають чітких прогнозів щодо того, коли ситуація може налагодитися. Наразі більшість областей перейшли до планових відключень, у надзвичайних умовах застосовуючи екстрені. При відсутності світла деякі звикли не вимикати електроприлади з розеток, тож у момент його появи всі прилади автоматично запускаються. УДТЕК Київські електромережі пояснили, чи можна лишати увімкненою побутову техніку і які можуть бути наслідки.

Не вимикаючи телевізор, холодильник, мікрохвильовку, комп'ютер, пральну машину тощо з розетки, ви можете погіршити і без того критичну ситуацію. Справа в тому, що і обладнання ДТЕК, і домашні електроприлади можуть вийти з ладу при частих відключеннях світла.

Пояснення просте: причина у стрибку потужності. Коли з’являється електрика, а всі електроприлади в домі увімкнені, в один момент відбувається різкий стрибок потужності.

Це може не лише вивести з ладу побутові прилади, а й спричинити серйозний наслідок – аварію на електромережах. Звісно, у цьому випадку світло знову вимкнеться і треба буде готуватися до більш тривалих відключень. У ДТЕК наголошують, що під час відключень електроенергії слід обов’язково вимкнути з розеток всю побутову техніку.

Пенсію почнуть платити достроково: Хто з українців може розраховувати

субота, 23 вересень 2023, 11:39

Дехто з українців може вийти на пенсію достроково. Однак для цього потрібно відповідати певним умовам. Наприклад, відпрацювати на шкідливих виробництвах, передають Патріоти України. Втім, це не єдиний спосіб, передає "На пенсії" – така можливість пере...

Путін рятує свій останній козир - на росіян чекає рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ

субота, 23 вересень 2023, 10:28

На тлі масових антиросійських санкцій, які були введені у зв'язку з вторгненням РФ в Україну, влада країни-агресора готує рекордне за 11 років підвищення тарифів на газ для населення, передають Патріоти України. Як повідомляє The Moscow Times з посила...