Чи можна залишати ввімкненими електроприлади, коли немає світла: Що може трапитися

Вже кілька місяців поспіль українці живуть в умовах відключення електроенергії. Російські ракети та дрони пошкодили багато об’єктів критичної інфраструктури по всій країні, передають Патріоти України.

Експерти не дають чітких прогнозів щодо того, коли ситуація може налагодитися. Наразі більшість областей перейшли до планових відключень, у надзвичайних умовах застосовуючи екстрені. При відсутності світла деякі звикли не вимикати електроприлади з розеток, тож у момент його появи всі прилади автоматично запускаються. УДТЕК Київські електромережі пояснили, чи можна лишати увімкненою побутову техніку і які можуть бути наслідки.

Не вимикаючи телевізор, холодильник, мікрохвильовку, комп'ютер, пральну машину тощо з розетки, ви можете погіршити і без того критичну ситуацію. Справа в тому, що і обладнання ДТЕК, і домашні електроприлади можуть вийти з ладу при частих відключеннях світла.

Пояснення просте: причина у стрибку потужності. Коли з’являється електрика, а всі електроприлади в домі увімкнені, в один момент відбувається різкий стрибок потужності.

Це може не лише вивести з ладу побутові прилади, а й спричинити серйозний наслідок – аварію на електромережах. Звісно, у цьому випадку світло знову вимкнеться і треба буде готуватися до більш тривалих відключень. У ДТЕК наголошують, що під час відключень електроенергії слід обов’язково вимкнути з розеток всю побутову техніку.

В Україні відкрилися вакансії для тих, хто вміє користуватись ChatGPT: Кого шукають роботодавці

неділя, 26 березень 2023, 18:05

ChatGPT за два місяці подолав планку у 2 млн користувачів. Штучний інтелект став реальною загрозою для представників багатьох спеціальностей, яких він може витіснити з ринку. Однак, поки ШІ тестується та вивчається, роботодавці все частіше шукають спів...

Українцям готують закон про конфіскацію землі: Хто ризикує залишитись без свого наділу

неділя, 26 березень 2023, 17:45

В Україні невдовзі можуть змінитись правила землекористування. Законом може бути передбачена конфіскація землі в одних користувачів та передача цієї землі іншим користувачам, передають Патріоти України. Законопроект № 9086, який містить такі положення,...