Чи планують розкриття банківської таємниці в Україні: Гетманцев розставив крапки над "і"

Наразі жодного законопроєкту в Україні про відкриття банківської таємниці податковій у Верховній Раді немає, і шансів ухвалити його до кінця скликання теж немає. Банківська таємниця діє, і її можна розкрити лише у визначених законом випадках, а саме у разі податкового боргу, верифікації державних виплат або за рішенням суду чи запитом правоохоронців, передають Патріоти України.

Про відсутність будь-яких рішень щодо розкриття банківської таємниці повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). У мережі активно поширюється інформація, що вже цьогоріч податкова служба України отримає повний доступ до банківських рахунків громадян – зможе бачити суми коштів, а головне – їхнє походження.

Новина спричинила хвилю занепокоєння серед українців: люди почали масово обговорювати можливий "кінець банківської таємниці" та посилення контролю над кожною гривнею. Однак, як з’ясувалося, на практиці ситуація виглядає значно інакше, а гучні заголовки – це радше перебільшення, ніж реальна загроза.

Гетманцев прямо спростував цю інформацію й заявив, що вона – фейкова. "Ні, в Комітеті Верховної Ради нема жодного законопроєкту щодо розкриття банківської таємниці про ваші рахунки податковій. І ні, до кінця цього скликання Верховної Ради нема жодного шансу, що такий законопроєкт буде прийнятий", – написав він у себе в соцмережах.

Він також наголосив, що зараз просто не існує ініціативи, яка би передбачала автоматичний доступ податкової до банківських рахунків українців. А всі гучні заголовки – спекуляції, що не мають під собою законодавчого підґрунтя.

Попри емоційні реакції, варто розуміти: українське законодавство вже допускає можливість розкриття банківської таємниці, але тільки в певних випадках і за чітко визначеною процедурою. Банківська таємниця може бути розкрита податковим органам на письмовий запит, зокрема:

  • у випадках податкового боргу;
  • під час перевірки;
  • у межах судових чи кримінальних розслідувань.

Доступ до банківської таємниці мають і інші державні органи: Мінфін (під час перевірки претендентів на пенсії, субсидії тощо), нотаріуси, правоохоронці, судові виконавці, але тільки в межах своїх повноважень і за офіційним запитом. Тобто вже зараз існують механізми розкриття інформації про рахунки, але вони не є масовими і не стосуються всіх громадян.

Частина українців при виході на заслужений відпочинок отримає відразу 10 пенсій: Ось хто має таке право

п’ятниця, 9 травень 2025, 11:03

Пенсіонерам, які вже не працюють, Пенсійний фонд автоматично перераховує соціальні виплати після досягнення певного віку. Разом з тим частина людей може отримати при оформленні пенсії суттєву одноразову виплату, передають Патріоти України. Одноразова ф...

"Москва буде демонстративно плюватися і кричати": The Times вразило сумою, скільки коштуватиме відновлення України

п’ятниця, 9 травень 2025, 10:49

Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...