Чи продає Україна електроенергію за кордон? Заступник міністра енергетики відповів

Україна не продає електроенергію за кордон, а працює над забезпечення стабільного електроживлення всередині країни. Про це заявив в ефірі ""Радіо Свобода" заступник міністра енергетики Микола Колісник. За його словами, інформація про такий продаж є фейком, передають Патріоти України.

«Підкреслюю: ні, експорту не відбувається на комерційній основі. Це є насправді навмисні фейки, які розповсюджуються як ІПСО. Ми на сьогодні чітко зорієнтовані на збалансування внутрішніх потреб енергетичної системи для того, щоб забезпечити стабільне електроживлення і електропостачання для власних потреб», – сказав Колісник.

Заступник міністра запевнив, що енергетики максимально вживають заходів, щоб зменшити кількість годин обмежень електропостачання, але ці графіки виходять із ситуації, яка є станом на конкретний момент. Колісник наголосив, що на роботу системи можуть впливати обстріли і кардинальна зміна погодних умов.

Нагадаємо, внаслідок семи останніх атак РФ на об’єкти енергетики, Україна втратила близько 9 гігават генеруючих потужностей. Як зазначив очільник «Укренерго» Володимир Кудрицький, це еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців. Або сукупному споживанню Словаччини та країн Балтії. Про це він заявив на форумі «Війна і енергетика. Як це впливає на бізнес». Під час підготовки до зими, Україна змушена буде невідкладно почати будівництво об’єктів розподіленої генерації. За словами Кудрицького, розосередження невеликих електростанцій зробить енергосистему країни більш стійкою до ворожих атак.

Також повідомлялося, що наразі енергосистема залежить від сонячної та вітрової генерації, тому відбуваються суттєві коливання впродовж навіть одного дня. Крім того, тривають ремонтні роботи на атомних станціях, тому деякі блоки не працюють, що є дуже суттєвим фактором. Про це заявив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко. Гендиректор Yasno поінформував, що в найближчі 6-8 тижнів ситуація з дефіцитом електроенергії буде складною. Окрім вище описаних проблем з генерацією, додається зростання споживання.

Варто знати! З переказів у євро "деруть" комісію: Українцям розповіли, як платити менше

вівторок, 2 липень 2024, 7:59

Клієнтка Monobank поскаржилась, що банк зняв з неї комісію за здійснення грошового переказу в євро. При цьому чималу - 31 євро (понад 1300 грн за актуальним курсом НБУ). У самому банку визнали, що за певних умов комісія справді стягується - розповівши ...

"У серпні спливає термін...": Україна опинилася за крок до дефолту, - The Economist

вівторок, 2 липень 2024, 7:24

У серпні спливає термін боргових канікул для України за єврооблігаціями. Утримувачі єврооблігацій мають намір вимагати виплат від України і недосягнення нової угоди може загрожувати дефолтом за цими зобов’язаннями. Про це пише видання The Economist, п...