Чи продають водіям на заправках "шмурдяк": Експерт розповів про неякісне пальне в Україні і попередив про "сюрприз" з цінами

В Україні наразі не фіксують масових скарг чи претензій щодо неякісного пального на АЗС. Деякі заправки, на яких раніше находили "шмурдяк", продовжують працювати, однак від водіїв немає ніяких нарікань. Про це розповів у бліцінтерв'ю "Обозревателю" експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн, передають Патріоти України.

За його словами, таким АЗС, де раніше знаходили неякісний бензин чи ДП, просто небезпечно знову потрапляти в якісь подібні скандали та продавати "шмурдяк", оскільки вони втратять всіх клієнтів.

"З одного боку, бачимо, що виробники цього низькоякісного бензину працюють. Вони є. Але, з іншого боку, навіть на якомусь там побутовому рівні, на рівні мого спілкування з учасниками ринку, я не бачу якихось особливих нарікань. Якщо була б біда-біда, що ось там хтось зупинився, хтось ще щось, – ні. Воно десь існує, але, можливо, підтягнули якось якість, більше налагодили постачання. Їм минулого року не вистачало октанопідвищувальних компонентів до того, щоб якось цей бензин виводити на якість. Тому, дійсно, було багато нарікань. Вважаю, що вони зараз налагодили ці постачання", – сказав експерт.

Куюн раніше розповідав, що в Україні вже весною 2023 року очікується зростання цін на пальне. За його словами, ймовірно, подорожчання припаде на березень та квітень.

Фахівець зазначив, що на початку весни вичерпаються поточні запаси пального на українських АЗС. Нові обсяги палива Україна закуповує у Європейському Союзі. А ЄС уже 5 лютого запровадить заборону на російські нафтопродукти.

На кону $1 млрд: Названо 5 проблемних пунктів з програми МВФ для України

вівторок, 26 вересень 2023, 17:27

Сьогодні, 26 вересня, почалась робота української делегації з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Від цього залежить, насамперед, другий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) на $1 млрд. Про це написав у Telegram народний депутат Ярослав Желе...

Абонплата за газ: Що буде, якщо не платити за доставку блакитного палива

вівторок, 26 вересень 2023, 16:59

Українці платять за газ за двома платіжками - за саме паливо як товар та окремо за його доставку (т. зв. абонплата за газ). При цьому деякі споживачі самостійно прокладали газові труби в свої будинки та вірять, що в такому разі за транспортування газу ...