Чи реальний шалений ріст ВВП, або Як Україні за 10 років наздогнати Польщу

Президент Володимир Зеленський обіцяв ріст економіки на 5%, хоча в бюджеті закладено показник у 3,3%. Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Андрій Новак, передають Патріоти України.

"Прем'єр пообіцяв ще кращий варіант — 40 відсотків за 5 років. Це близько 6-7 відсотків на рік. Хлопці позмагались у процентах. А врешті повністю перенесли цей показник з бюджетної резолюції минулого уряду", - кажає експерт.

За його словами, Україні потрібен комплекс заходів. "Щоб наздогнати Польщу за 10 років, при тому, що вона не стоятиме на місці, нам треба щороку рости на 12-15 відсотків. І це не фантастика. У 2003-му мали 12,15 відсотків ВВП. Щоб ми відчували покращення життя, щорічні темпи росту повинні бути не менше 5 відсотків. 6-7 процентів - зможемо помітити у своїх кишенях. 2-4 - ніхто не відчує. Якщо хочемо мати 6-7 відсотків росту, треба 6-7 мільярдів доларів на рік прямих іноземних інвестицій в країну. За 2018-й мали 2 мільярди. Тобто треба збільшити находження до країни в три рази. Зробити це за рік нереально. В економіці так швидко, як в політиці, зміни не відбуваються. Треба дуже багато комплексних заходів. Одним законом чи постановою Кабміну нічого не зміниш", - додає економіст.

Джерело: Gazeta.ua

Розворот у бік ЄС: Зеленський підписав закон, що дозволяє зупинити імпорт електроенергії з Росії й Білорусі

середа, 12 травень 2021, 23:42

Документ сприятиме виконанню міжнародних зобов'язань України щодо імплементації Третього енергопакету ЄС. Зауважимо, Рада підтримала законопроєкт 15 квітня. За нього проголосували 296 народних депутатів. Зверніть увагу! Україна планує від'єднатися від ...

Битва за Азовське море: чому Україна має заявити про денонсацію угоди 2003 року

середа, 12 травень 2021, 22:09

Переконаний, денонсація договорів із Росією щодо Азовського моря дала б Україні істотні переваги в процесі захисту власних територій і своєї економічної зони. Вчинивши так, ми б зняли безліч питань. І змогли б апелювати до країн Заходу, вказуючи на поруше