"Чи розуміє уряд, що продовження карантину - це мільйони безробітних?" - експерт

"Рішення Кабміну про продовження карантину до 24 квітня було прогнозованим. У найближчі два тижні нас чекає пік епідемії, смерті, безлад і нові відеоролики диджитального", - пише у своєму блозі Сергій Марченко, передають Патріоти України, і продовжує:

"Тепер хотілося б зрозуміти, що уряд робитиме з доходами громадян. Опитування свідчать про те, що у 57% громадян грошей менше, ніж на місяць. Значить, до 24 квітня вони доживуть з великими труднощами. А що буде, якщо карантин доведеться продовжити?

Після введення карантину роботу вже втратили сотні тисяч людей по всій країні. До них додалися десятки тисяч заробітчан, які втратили роботу в Європі. Уряд повинен розуміти, що продовження карантину - це вже мільйони безробітних.

І зараз нам би хотілося бачити не тупу інфографіку, чим надзвичайна ситуація відрізняється від надзвичайного стану, а чіткий і зрозумілий план, як уряд планує боротися з безробіттям і зубожінням. Ось вже не думав, що доведеться згадувати слово зубожіння в його буквальному значенні.

Ситуація ускладнена тим, що в першу чергу звільнили людей, які працювали нелегально. Вони не оформлені і звільнити їх дуже легко. Вони не застраховані і не отримають ніяких виплат. Їх просто викинули на вулицю. Величезна кількість таких людей працює на ринках і в сфері обслуговування, котрі закриті на карантин. Вони не потрапляють в статистику. За оцінками Милованова, це приблизно половина працездатних громадян. Але від того, що нелегали не потрапляють в статистику і на папері все буде красиво, соціальна напруженість, бандитизм і мародерство, коли закінчиться їжа, не зменшаться.

Відсутність в уряду плану роботи з ринком праці - дуже поганий знак. Це означає, на нас просто забили болт і сподіваються, що пронесе. Не пронесе".

Хіти тижня. Коронавірус із нафтою допомогли: Міжнародні резерви Росії рекордно впали з 2008 року за один тиждень

п’ятниця, 3 квітень 2020, 0:10

Економіка Росії опинилася в складній ситуації через потрійний удар. Експерти повідомляють, що такого обвалу резервів Центрального банку не було 12 останніх років, починаючи з осені 2008 року. Тоді за тижневий період з 17 по 24 жовтня ЦБ втратив 30,6 мл...

Долар виріс, газ подешевшав, казна просіла втричі: Цікаві цифри за рік президенства Зеленського (інфографіка)

четвер, 2 квітень 2020, 23:16

За час президентства Володимира Зеленського залишки на єдиному казначейському рахунку України зменшилися з 36 до 10 млрд гривень, а кілограм гречки подорожчав з 16 до 38 грн. При цьому трохи зменшився зовнішній борг і істотно подешевшав газ для населен...