
Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства спростовує поширену інформацію про те, що фінансування державної підтримки економіки "Національний кешбек" може бути припинено у 2026 році, передають Патріоти України з посиланням на прес-центр міністерства.
"Мінекономіки не готувало і не розглядало документів, які б передбачали припинення роботи "Національного кешбеку" у 2026 році", - зазначається у повідомленні.
В міністерстві коментують, що зміни в нормативно-правові акти, про які згадувалося у ЗМІ, стосуються технічного перерозподілу коштів і не є рішенням про скорочення фінансування чи згортання програми.
"У разі будь-яких рішень, які можуть впливати на роботу програми, громадськість буде поінформована завчасно та в повному обсязі", - повідомили в міністерстві та додали, що на сьогодні триває підготовка до чергових виплат за вересень і жовтень, оновлення списків виробників товарів та послуг.
"Національний кешбек" – це державна програма підтримки економіки, яка полягає в частковому поверненні коштів державою за придбані українцями товари та послуги вітчизняного виробництва. Зокрема, до переліку входять лікарські засоби, медичні послуги та послуги транспорту, ЖКП, продукти харчування.
Громадяни можуть отримати 10% від вартості покупок, зроблених у межах програми. Мінімально дають дві гривні, максимально можна отримати до 3 000 гривень. При цьому кошти нараховуються на спеціальний банківський рахунок. Витратити їх можна буде до кінця 2025 року, після чого залишки на рахунку анулюються.
В умовах дефіциту кадрів українські роботодавці радикально змінили підходи до найму і почали активно розвивати безбар’єрність. Про це свідчить суттєве збільшення пропозицій про роботу і рівня оплати праці для людей з інвалідністю, передають Патріоти Ук...
Загалом в Україні налічується 10,2 мільйона пенсіонерів. При цьому понад 60 тисяч людей в Україні щомісячно отримують пенсію, яка є нижчою за прожитковий мінімум для непрацездатних, зокрема пенсіонерів. Про це свідчать дані Пенсійного фонду, пише РБК-У...