Фінансисти радять тим українцям, які хочуть отримати більш високу прибутковість, вкладатись у гривневі депозити. Адже у 2024 році гривневі облігації показали кращий результат, випередивши девальвацію, попри її суттєві темпи у першій половині року. Відповідно, скуповувати долари, сподіваючись швидко заробити, резону немає, передають Патріоти України.
Про це розповів директор з управління активами ICU Григорій Овчаренко. Він зазначив: у валюту ж варто вкладатися, якщо "погоджуєтеся на меншу прибутковість".
"Якби на початку року ми купили безготівковий долар, а в кінці травня його продали, то отримали б +5,5% доходу в гривні. Можна зауважити, що курс долара за цей період зріс на 6,8%, але варто враховувати спред (різниця між курсами продажів та купівлі. – Ред.). Для долара це становить 1,1-1,2%, якщо ми говоримо про безготівковий", – сказав Овчаренко.
За українським же індексом ставок за депозитами фізичних осіб, зазначив він, на початку року банки готові були взяти гроші на рік під 14,3%. Отже, за інвестиції в 100 тис. грн за 5 місяців було б нараховано 6% доходу або 6 000 грн.
"Але утримали б податки, а саме 18% ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) та 1,5% військового збору. Відповідно після їх сплати, ми вже мали 4,8% або 4 800 грн", – пояснив фінансист.
Водночас, якби замість депозиту були придбані річні гривневі облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), до кінця травня прибутковість склала б 7,7% або 7 750 грн. При цьому, наголосив Овчаренко, доходи по ОВДП не обкладаються податком.
"Ретроспективно гривневі облігації показали кращий результат, випередивши девальвацію, незважаючи на її суттєві темпи у першій половині року. ... Річні ОВДП зараз мають ставки на рівні 15%. Тож якщо ви очікуєте, що зростання курсу гривні буде менше, тобто у червні 2025 року гривня буде нижчою за 47 грн/долар, то інвестиції в гривню потенційно вигідніші", – зазначив Овчаренко.
При цьому він наголосив: більш висока безпека валютних заощаджень "не дається безоплатно". Так:
Загалом же, пояснив фінансист, вибір між гривнею та валютою залежить від цілей та очікувань. Адже хоча у суспільстві є стереотип "безальтернативності" долара, "часто це скоріше емоційна захисна реакція, ніж математичний розрахунок".
"Якщо ви хочете отримати вищу дохідність й не очікуєте різкого падіння курсу гривні, то гривневі інструменти можуть скласти більшу частину вашого поточного портфеля. Якщо ж навпаки, ви не хочете брати курсовий ризик і погоджуєтесь на меншу дохідність, тоді більша частка валютних інвестицій – ваш шлях", – резюмував Овчаренко.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...