Чи вистачить усім пального та що буде з цінами: У великих мережах АЗС розповіли, до чого готуватися

Керівники великих українських мереж АЗС - WOG, KLO, ОККО - стверджують, що повторення весняної кризи з дефіцитом пального неможливе. Хоча локальні катаклізми і не виключені. Для запобігання ж глобальному дефіциту мережі активно контрактують пальне і створюють запаси. До того ж, не лише в Україні. По цінам особливих коливань не передбачається, розповів експерт паливного ринку Сергій Куюн, передають Патріоти України.

Понад те, наголосив він, цілком можливе їхнє зниження. Причини:

  • падіння світових котирувань;
  • закупівельні ціни для України утримуються попередніми за рахунок попиту та логістичних факторів.

"У міру насичення ринку буде зниження. Зокрема, ОККО відновила оптовий продаж дизпалива. З бензином ще доведеться попрацювати", – зазначив експерт.

Крім цього, зазначив він, мережі АЗС активно готуються до можливих тривалих відключень світла. Зокрема:

  • закуповують генератори;
  • формують резервний фонд їх та ремонтні бригади;
  • збільшують запаси товарів у магазинах;
  • розширюють кількість місць у кафе;
  • обладнають додатковими пристроями – чайниками, мікрохвильовою піччю, розетками тощо.

Водночас вартість оптових партій бензинів та дизеля трохи підросла. Так, 9 грудня оптові партії пропонувалися на ринок у діапазоні:

  • бензину А-95 – 40-44 грн/л, що на 0,5-1 грн/л більше ніж 2 грудня;
  • дизеля – 49,5-54 грн/л, що на ті ж 0,5-1 грн/л вище за показники 2 грудня.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...