Чи зростуть ціни на овочі та фрукти, якщо Україна заборонить експорт із Польщі - прогноз

У відповідь на ембарго зерна Україна може заборонити постачання на свій ринок польських овочів та фруктів. Йдеться про імпорт цибулі, помідорів, капусти та яблук з Польщі. Заборону можуть запровадити протягом наступних кількох днів, передають Патріоти України.

Проте заборона на імпорт польських овочів та фруктів не вплине на ціни. У разі необхідності можна буде імпортувати з інших країнах. Про це "РБК-Україна" розповіла аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

Вона пояснила, що цього року українські аграрії посадили та виростили достатню кількість овочів по всій території України, практично повністю компенсувавши обсяги, що раніше вирощувалися на території тимчасово окупованого півдня України.

Тому можлива заборона на імпорт польських овочів та фруктів на ціни на ринку України не вплине. Водночас потенційно можливий ризик поставок овочів та фруктів в кінці сезону (весною чи на початку літа). "Однак не лише Польща займається вирощуванням овочів і потенційно можна знайти інших постачальників", - сказала Литвин.

За її словами, овочів вирощено достатньо, однак поки що немає розуміння, чи є в наявності в достатній кількості правильно обладнані складські приміщення для їх зберігання. Частина таких сховищ перебували в зоні вирощування на півдні і зараз тимчасово окуповані. "Тому швидше за все буде традиційне сезонне зростання цін на овочі, починаючи від середини зими", - резюмувала експертка.

В Україні злетять тарифи на воду: На скільки більше доведеться платити

субота, 2 березень 2024, 11:59

На українців чекає поетапне здорожчання послуг водопостачання та водовідведення. Про це повідомив президент Асоціації водоканалів України Дмитро Новицький, передають Патріоти України. "У кожному місті - це своє питання і своя вартість. Надаються розрах...

Криваві гроші не завада? Експерт пояснив, чому поляки закуповують агропродукцію в Росії

субота, 2 березень 2024, 10:39

Влада Польщі знає, що місцеві бізнесмени закуповують агропродукцію у Росії та Білорусі, про що свідчить заява прем'єр-міністра країни Дональда Туска про можливе введення заборони на це. Втім, звинувачувати їх у тому, що польські фермери проти українськ...