Чий приклад наслідувати? Скільки коштує земля у різних країнах Європи (інфографіка)

У Ірландії один гектар землі коштує майже 20 тис. євро.

Якою буде ціна на землю в Україні, якщо нардепам зі "Слуги народу" таки вдасться запустити реформу – питання відкрите. Так, у деяких країнах Європи ціни відрізняються у дев'ять разів. Патріоти України пропонує подивитися, де земля ціниться найбільше.

Зокрема, земельним рекордсменом виступає Ірландія – тут один гектар землі коштує майже 20 тис. євро. Втім, країну загалом вважають однією з найдорожчих у ЄС.

А от найдешевша землі – у Румунії, хоча ринок країни швидко розвивається. Втім, наразі експерти констатують кілька проблем, серед яких слабка інфраструктура і недорозвинута система іррігації. Розвиватися бізнесу заважає і те, що придбати велику ділянку землі у країні вельми проблематично.

Що ж до України, зразу після відкриття ринку земля може коштувати ще дешевше. За середніми оцінками експертів, ціни можуть піднятися від 1 тис. євро зі старту до 2,5 – 3 тис. через кілька наступних місяців.

В уряді озвучують ще скромніші цифри. "Наші розрахунки показують, що якщо ми застосовуємо запропоновану модель, яка чинна - це буде в середньому $2200 еквівалент за гектар. Якщо виходити з обмеженої моделі, з обмеженнями, це буде максимум $1500. Ось ціна обмежень", – заявив заступник міністра економіки Тарас Висоцький в інтерв'ю.

Джерело: Depo.ua

Авторитетна інвесткомпанія прогнозує істотне зниження курсу долара до гривні протягом 2023 року

середа, 29 березень 2023, 19:41

Курс долара в Україні може стати однією із найбільших несподіванок 2023 року. Незважаючи на війну та падіння економіки, ситуація у валютному секторі країни виглядає досить оптимістично. Причому є підстави для плавного зниження курсу іноземних валют щод...

Пенсії українцям перерахують: Хто і скільки отримуватиме з квітня

середа, 29 березень 2023, 18:59

В Україні з 1 квітня перерахують пенсії тим, хто продовжив працювати. Підвищення становитиме приблизно близько 2%. Чим вища зарплата, тим більше може бути підвищення. Із квітня щороку підвищуватимуть пенсію тим українцям, які продовжили працювати на за...