Чим загрожує втрата підтримки МВФ: Експерт партії "Голос" попередив про ризики та кому це вигідно

Вимоги МВФ зараз не є політично важкими. Це закон про незаконне збагачення та реформи в небанківському фінансовому секторі.

Павло Кухта. Фото: UAportal.

В погіршенні відносин України і МВФ зацікавлені лише олігархи. Про це розповів програмний директор партії "Голос" Павло Кухта, передають Патріоти України.

"Вимоги МВФ зараз не є політично важкими. Це закон про незаконне збагачення, реформи в небанківському фінансовому секторі. Вони дозволять виникнути в Україні фондовому ринку та ринку цінних паперів. До того ж потрібна нормальна робота антикорупційного суду, системні реформи, які запровадять нові можливості в економіці. Якщо не досягнемо домовленостей з цього приводу - це означатиме повну перемогу олігархічних інтересів. Такий варіант обернеться фінансовою катастрофою для країни", - сказав він.

"В 2007-му році ми вийшли на середню зарплату 400 доларів по країні. У 2009- му впали. До цієї цифри повернулися лише в 2013-му. Правда зробили це штучно: спалювали золотовалютні резерви, набиралися боргів. А потім посипалися. І це сталося б і без Майдану. Зараз ми втретє вийшли на 400 доларів середньої зарплати на працюючого. Рівень боргу падає достатньо швидко. Золотовалютні резерви високі, і мають потенціал зростати далі. Маємо лише невеликий дефіцит бюджету, але макроекономічна стабільність досягнута. Спокійно можемо зростати далі. Для цього треба обслуговувати доволі високі виплати за зовнішнім боргом. МВФ нам для цього і потрібен. Його функція допомогти нам наступні пару років пройти цей період. Потім ми самі вийдемо з програми МВФ і більше ніяк не будемо від них залежати. Якщо цю допомогу зараз втратити, то є ризик знову впасти. Отримаємо нову девальвацію - середня зарплата впаде до 200 доларів. Третій раз за 10 років країна цього не витримає", - вважає експерт.

Джерело: Gazeta.ua

Третя газова війна: Путін втрачає терпіння і готує Європі нову кризу - The American Interest

неділя, 21 липень 2019, 9:05

Доки на вулиці чергове спекотне літо, і Європа обливається пóтом, керівники енергетичних компаній і політики ламають голову над тим, як їхні співгромадяни виживуть наступної зими. Актуальність їхньої задачі підвищується, бо договір про транзит газу чер...

Україський "курячий барон" завершує спорудження найбільшого у Європі біогазового комплексу (відео)

неділя, 21 липень 2019, 6:55

Мільйони птахів вироблятимуть даватимуть не лише м'ясо та яйця, їх послід, утилізація котрого є значною статтею витрат у виробника, станє потужним джерелом для вироблення електроенергії. Інвестиції у будівництво першої черги комплексу склали близько 25...