Чиновники бояться сказати президенту: Туреччина не купуватиме українські двигуни для своїх безпілотників

Турецькі військові віддали перевагу двигуну виробництва дочірньої компанії Turkish Aerospace Industries.

Туреччина відмовилася від використання у виробництві військових ударних безпілотників Bayraktar двигунів ТВ2 українського виробника "Мотор Січ". Про це повідомив міжнародний інформаційний портал про оборонну та аерокосмічну промисловість Global Defense Corp, передають Патріоти України.

За його даними, турецькі військові віддали перевагу двигуну виробництва дочірньої компанії Turkish Aerospace Industries. "Новий двигун, зроблений TUSAS Engine Industries має найвищі показники ефективності у своєму класі в усьому світі", – пише Global Defense Corp, цитуючи слова Сельчука Байрактара, технічного директора Bayraktar.

Він також поділився відеоматеріалами з випробувань двигуна й зазначив, що це не прототип, а двигун масового виробництва. Перехід на використання двигунів власного виробництва Туреччина здійснює на тлі зовнішнього політичного тиску й введення різними країнами ембарго на постачання військових технологічних рішень.

Зі свого боку, Канада офіційно оголосила, що припинила видачу дозволів на експорт озброєнь для Туреччини, оскільки ці технології може бути використано Анкарою у воєнному конфлікті між Вірменією і Азербайджаном. А США почали блокування експорту двигунів Honeywell.

Як повідомлялося раніше, експерти попереджали, що можлива українсько-турецька угода у сфері оборонного співробітництва несе в собі безліч ризиків для Анкари. Крім того, аналітики вважали дивною появу на переговорах в Анкарі про військово-технічну співпрацю В'ячеслава Богуслаєва.

В Україні незабаром розпочнеться опалювальний сезон: Що буде із субсидіями та тарифами

вівторок, 4 жовтень 2022, 7:50

В Україні з 1 жовтня автоматично перерахують субсидії приблизно для 2,5 млн сімей. Ще близько 500 тис. осіб, за оцінками Мінсоцу, додатково оформлять допомогу. Попри дефіцит бюджету, кошти на компенсацію комунальних послуг обіцяють стабільно виділяти, ...

Як підготувати квартиру до складного опалювального сезону: ТОП-6 порад

вівторок, 4 жовтень 2022, 6:50

У Мінрегіоні розповіли українцям, як підготувати квартиру до опалювального сезону. Зокрема, там радять заздалегідь подбати про утеплення будинку, підготувати прилади опалення та подбати про альтернативні способи обігріву. Поради опублікувала пре-служба...