Їхнє подорожчання пов'язане з нестачею несучих курей, знищенням птахофабрик через війну і як наслідок скороченням виробництва. Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону на ICTV.
Він зазначив, що прогнозований збір соняшнику в 2022-му буде меншим, ніж у попередньому через війну в Україні та погодні умови. "Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію та подорожчання логістики, подорожчання олії не повинно бути", – пояснив Дмитрасевич.
Також заступник міністра додав, що цукрових буряків цього року було посіяно менше, якщо порівнювати з 2021-м, але цього вистачить для внутрішнього ринку. Дмитрасевич зазначив, що дефіциту цукру не буде, як і подорожчання.
Раніше повідомлялося, що в Україні не вистачає моркви і передбачається її імпорт уже з Нового року. Ще гірша ситуація з кількістю та якістю капусти, а цибуля вже імпортується і має рекордні ціни. Ця тенденція продовжиться.
Найменше проблем у поточному сезоні буде з картоплею та буряком. Про це розповів Олександр Хорев, керівник проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти", пише AgroNews. "Найменш проблемною культурою борщового набору в Україні в сезоні 2022-2023 буде картопля, саме на картопля будуть найнижчі оптові ціни протягом усього поточного сезону", – зазначив він.