Дефіциту не буде? У Мінагрополітиці розповіли, що буде з цінами на яйця, цукор та олію

В Україні не очікується дефіциту яєць, цукру та олії, країна здатна забезпечити внутрішній ринок. Ціни на яйця, які останнім часом злетіли, мають вирівнятися вже найближчим часом, передають Патріоти України.

Їхнє подорожчання пов'язане з нестачею несучих курей, знищенням птахофабрик через війну і як наслідок скороченням виробництва. Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі телемарафону на ICTV.

Він зазначив, що прогнозований збір соняшнику в 2022-му буде меншим, ніж у попередньому через війну в Україні та погодні умови. "Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію та подорожчання логістики, подорожчання олії не повинно бути", – пояснив Дмитрасевич.

Також заступник міністра додав, що цукрових буряків цього року було посіяно менше, якщо порівнювати з 2021-м, але цього вистачить для внутрішнього ринку. Дмитрасевич зазначив, що дефіциту цукру не буде, як і подорожчання.

Раніше повідомлялося, що в Україні не вистачає моркви і передбачається її імпорт уже з Нового року. Ще гірша ситуація з кількістю та якістю капусти, а цибуля вже імпортується і має рекордні ціни. Ця тенденція продовжиться.

Найменше проблем у поточному сезоні буде з картоплею та буряком. Про це розповів Олександр Хорев, керівник проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти", пише AgroNews. "Найменш проблемною культурою борщового набору в Україні в сезоні 2022-2023 буде картопля, саме на картопля будуть найнижчі оптові ціни протягом усього поточного сезону", – зазначив він.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...