Дефолт скасовується: Україна та МВФ домовилися про нову програму на $5 520 000 000, - ОПУ

Ця звістка, крім суто економічного фактору, покликана підсилити і позиції України на переговорах у Парижі в "нормандському форматі", 9 грудня

Україна досягла згоди з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми співпраці на 3 роки у розмірі 4 мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR), що дорівнює 5,52 мільярдам доларів, зазначають Патріоти України. Про це йеться в повідомленні пресслужби президента України за підсумками розмови Володимира Зеленського з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою.

"Я запевнила президента у готовності МВФ підтримати політичний план влади для макроекономічної стабільності та підняття економіки на рівень вищого, стійкого та всеосяжного зростання, серед іншого – з новою підтримкою МВФ", - наголосила пані Георгієва.

"Співробітники МВФ досягли згоди з владою щодо політики підтримки нової трирічної домовленості в розмірі 4 мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR) у рамках розширеного фонду МВФ", - заявила директорка МВФ .

"Наша розмова була дуже конструктивною. Втішений, що ми знайшли повне порозуміння і наш турборежим отримав високу оцінку з боку МВФ", - відзначив президент Зеленський.

"Нова програма співпраці з МВФ має на меті пришвидшити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця. Нас не влаштовують поточні темпи економічного зростання, і тому для пришвидшення зростання економіки ми спільно з нашими міжнародними партнерами продовжуватимемо реформи, щоб наздоганяти наших сусідів за рівнем економічного розвитку та добробуту", - додав голова держави.

Зі свого боку підхопити оптимістичну новину поспішив і голова виконавчої влади держави. Прем'єр-міністр Гончарук висловив впевненість, що завдяки новій програмі співпраці з МВФ в Україні з'явиться більше робочих місць і відбудеться зростання зарплат.

"Символічно, що Staff-Level Agreement за новою програмою підтримки з МВФ ми отримали саме в 100 днів уряду. Підтримка з боку таких великих системних інституцій - маркер довіри до країни. А отже, для нас будуть дешевші ресурси - для всього бізнесу і всіх українців це означає, що економіка зростатиме швидше, буде більше робочих місць, вищі зарплати", - цитує очільника Кабміну Урядовий портал.

Прем‘єр-міністр додав, що ресурси, які залучатиме уряд, з кожним місяцем будуть дешевшати.

Своєю чергою міністр фінансів Оксана Маркарова висловила переконання, що нова програма співпраці з МВФ - сигнал для українського та міжнародного бізнесу, що наша країна на базі макроекономічної стабільності прискорить економічне зростання.

"На цьому шляху ми маємо повну підтримку наших офіційних фінансових партнерів", - підкреслила міністр фінансів.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...