Деградація та інфляція суттєво пришвидшаться: Економіст розповів, які наслідки чекають на Росію через дефолт

Дефолт у Російській Федерації призведе до значного звуження можливості позик, неможливості субсидування окремих сфер економіки та падіння соцвиплат, а в результаті стане однією з причин деградації економіки та держави в цілому. Про це розповів економіст, член Ради Національного банку України Віталій Шапран, передають Патріоти України.

"Дефолтом країну викреслили з переліку держав, які можуть позичати кошти на зовнішніх ринках. Тепер РФ доведеться спиратися лише на рубльові позики, ринок яких обмежений, - пояснив Шапран. - Чи відкриють для уряду РФ свої ринки Китай та Індія? Я в цьому не впевнений".

За його словами, обмежений фінансовий ресурс через неможливість позичати на зовнішніх ринках може призвести до того, що уряду РФ доведеться провести секвестр держбюджету вже у другому півріччі 2022 року. "Особливо цей сценарій ймовірний при просіданні цін на російську нафту", – додав економіст.

При цьому скорочення бюджетних видатків на тлі високої інфляції, яка, за прогнозами, у 2022 році перевищить 20%, може призвести до того, що уряд Росії не зможе субсидувати галузі економіки, які вже постраждали та продовжують страждати від санкцій, а також забезпечувати населення адекватними соціальними та іншими виплатами. "І ті, хто зараз бере участь у війні проти України за гроші, якщо вони отримають ці гроші через пів року, то виявлять, що на них можна буде купити значно менше, ніж зараз", – зазначив Шапран.

Джерело: Апостроф

Україна зупинила транзит нафти з Росії трубопроводом "Дружба"

вівторок, 9 серпень 2022, 14:58

Україна зупинила транзит російської нафти через південну частину нафтопроводу "Дружба". Рішення ухвалили через санкції, які зробили неможливою оплату за транзит. Про це повідомили в "Транснафті", передають Патріоти України. Зазначається, що "Укртрансна...

Не потрібно скуповувати долар: У Нацбанку розповіли українцям, як зберегти гроші

вівторок, 9 серпень 2022, 9:45

Національний банк України закликає українців не купувати долари і використовувати інші способи для збереження власних заощаджень - банківський депозит або покупка державних облігацій. Про це в інтерв'ю порталу "Главком" сказала перша заступник голови п...