Земельний податок в Україні є обов'язковим для всіх власників та користувачів земельних ділянок, але законодавство передбачає звільнення від сплати для деяких категорій громадян. Пенсіонери за віком звільняються від сплати податку, якщо площа їхньої земельної ділянки не перевищує встановлених лімітів, передають Патріоти України.
OBOZ.UA розібрався, хто може не сплачувати податок на землю. В Україні передбачено щорічний податок на землю, який є обов’язковим для всіх землевласників та постійних землекористувачів. Однак законодавство передбачає пільги, що дозволяють деяким категоріям громадян зменшити податкове навантаження або зовсім звільнитися від його сплати.
Земельний податок – це обов’язковий платіж, який щороку повинні сплачувати всі власники або користувачі земельних ділянок. Його розмір визначається шляхом множення нормативної грошової оцінки земельної ділянки на ставку податку, встановлену місцевою радою. Ставки податку можуть варіюватися залежно від цільового призначення земельної ділянки та її місця розташування.
Податок нараховується на підставі даних з Державного земельного кадастру. Органи контролю надсилають рахунок із сумою податку до 1 липня поточного року. У цьому рахунку вказуються кадастровий номер та площа земельної ділянки, розмір ставки податку та можливі пільги зі сплати податку.
Хто може не сплачувати земельний податок
Законодавство передбачає, що земельний податок можна не сплачувати, якщо площа ділянки не перевищує встановлених лімітів. Нині вони такі:
Пільгові категорії населення
Деякі категорії громадян можуть бути звільнені від сплати земельного податку або платити його в зменшеному розмірі. До них належать:
Пенсіонери, які отримують пенсію за віком, мають право на звільнення від сплати земельного податку, якщо їхня земельна ділянка не перевищує встановлених норм за площею. Це означає, що більшість пенсіонерів в Україні, які володіють земельними ділянками для особистих потреб, не будуть сплачувати цей податок, за умови, що їхні ділянки відповідають нормативним обмеженням.
Головною подією після 21.04.2019, звісно, є початок повномасштабного вторгнення росії. Бачу, піднімається хвиля публікацій «путін усе одно напав би». Це хибна спроба: путін напав у 2014. Питання в тому, наскільки влада була готова до ескалації – і наск...
Якщо процес постаріння українців продовжуватиметься, то пенсійний вік потрохи підвищуватиметься. Але в нас зараз вік виходу на пенсію пов'язується зі страховим стажем. Про це в інтерв’ю РБК сказав доктор економічних наук, заступник директора Інституту ...