Деякі українці зможуть вийти на пенсію раніше пенсійного віку: Що треба знати

Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою на пенсію до досягнення пенсійного віку може вийти ще одна категорія українців. Йдеться людей, які за станом здоров'я неспроможні виконувати свої робочі обов'язки, передають Патріоти України.

Працівнику, який планує вийти на пенсію достроково, слід підтвердити свої проблеми зі здоров'ям. Для цього він має подати документи із закладу охорони здоров'я. Це можуть бути:

  • довідка з інформацією про висновок лікарсько-консультативної комісії щодо зміни місця роботи, зазначена у журналі запису висновків цієї комісії;
  • медична довідка про проходження попереднього медичного огляду певної категорії, що видається комісією;
  • повідомлення про групу інвалідності та її причину, витяг із акта огляду медико-соціальної експертної комісії або індивідуальну програму реабілітації (якщо особа її надала).

Роботодавець повинен на підставі одного із цих документів перевести працівника за його згодою на іншу посаду. Це може бути тимчасовим заходом або діяти на постійній основі. Також він може скласти акт про відсутність вакансій. У випадку, коли працівник відмовився від зміни роботи, роботодавець повинен отримати від профспілки згоду на його звільнення.

Українці, які звільнені у такому випадку і при цьому мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, можуть звернутися із заявою про призначення пенсії. Звільнення в такому разі може бути не раніше ніж за 1,5 роки до досягнення працівником пенсійного віку.

До заяви слід додати копію документа про невідповідність українця посаді за станом здоров'я, а також інші документи, які потрібні для призначення дострокової пенсії за віком.

В Україні хочуть запровадити нове маркування товарів у магазинах та в рекламі: Що зміниться

субота, 20 квітень 2024, 12:29

В Україні запропонували маркувати продукцію брендів, які досі не вийшли з російського ринку. У разі, якщо до законодавства внесуть відповідні зміни, маркування таких товарів стане обов'язковим не лише на прилавках магазинів, а й у рекламі, передають П...

В Україні військовим заборонять доступ до казино: Зеленський увів у дію рішення РНБО

субота, 20 квітень 2024, 10:30

Президент Володимир Зелеський увів в дію рішення РНБО щодо "Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі інтернет". Про це йдеться в указі президента, передають Патріоти України. Президент підписав Указ №234/2024 "Щодо прот...